Gwarancja komputeraza granicą

Witam, mam małe pytanie lecz nie byłem pewien w którym dziale je zadać, wiec zadałem w tym :slight_smile:

Mieszkam w Szkocji i 4 miesiące temu kupiłem komputer HP Pavilion (1/3 wielkości normalnego komputera) i miał on Viste (niestety).

Oczywiście zmienilem ja na XP i teraz przypuśćmy gdyby mi sie zepsuł komputer (np. napęd optyczny) to czy mógłbym go normalnie oddać na gwarancje?

Gdzieś słyszałem ze jeśli zmieniam system to tracę gwarancje (nie jestem pewien)

to jak mam jeszcze gwarancje czy już nie?

źle słyszałeś

zresztą masz warunki gwarancji i tam powinno pisać

A co ma system operacyjny do gwarancji udzielanej na sprzęt? Jeżeli producent wypuścił sterowniki do tego sprzętu pod Windows XP, to nie masz się czym przejmować. Nikt nie może ci w żaden sposób narzucić jakiego systemu masz używać.

no bo na poczatku mialem sterowniki Hewlett Packard do wszystkiego ale zmienilem na XP na zwykle bo Hewlett Packard sa tylko na XP

Zupełnie nie rozumiem sensu tego co napisałeś, ale NVM

Gwarancja na sprzęt nie ma żadnego związku z systemem ani ze sterownikami. Jedynym wyjątkiem jest bios.

Zresztą, jak pisałem wcześniej, masz warunki gwarancji i tam pisze kiedy gwarancja nie obejmuje usterek sprzętu.