Gwarancja producent i liczenie czasu


(Lesny Jebak 10) #1

Oddałem na gwarancję kartę graficzną którą zakupiłem 20 grudnia 2008r. Więc 2 lata nie minęło. A wczoraj mi odrzucono gwarancję bo sprzęt już ma dwa lata. Czy to normalne, że oni sobie liczą od daty produkcji? A nie od kiedy ma ją klient?

Z góry dziękuję za odp.


(Topczes) #2

strasznie dziwna sprawa :slight_smile: ja miałęm karte graficzną która miała już jakiś rok i gwarancja na 2 lata normalnie (GeForce)

bezproblemowo wymienili jak siadło chłodzenie :o


(Lesny Jebak 10) #3

No właśnie sklep nakładał 1rok gwarancji, ale on minął. Więc wysłali do producenta i oni powiedzieli, że karta ma już +2lata. Policzyli od daty produkcji a nie od kiedy ja ja mam. To normalne?


(Topczes) #4

no nie kiedy zakupujesz karte podbijają Ci gwarancje i od teo momentu powinna być liczona nie od chwili produkcji

bo jeżeli od chwili produkcji to jakim cudem kupując 2-3 letnie karty masz dalej 2 lata gwarancji???


(Cedar) #5

balwan , Nie do końca to jest zgodne:

  • gwarancji może nie być wcale, żaden przepis nikogo do tego nie zmusza, obowiązuje za to zawsze możliwość reklamacji na podstawie "niezgodności z umową" przez 24 miesiące od daty zakupu - z tego obowiązku sprzedawca nie ma możliwości się wykręcić.

(Topczes) #6

jedno jest pewne powinien przyjąć od ciebie tą karte


(Lesny Jebak 10) #7

Kurde kurde, no mi też się to wydaję dziwne, ale co ja pójdę do sklepu i powiem gów.o mnie to obchodzi macie reklamować bo tak mi powiedzieli na dobreprogramy.pl? : ) Kurde no normalnie nie wiem co zrobić...


(Lesny Jebak 10) #8

Ale ja do sklepu to raczej pretensji nic nie mogę mieć (?) oni mi dali rok gwarancji. Kara ma więcej niż rok, więc sklep ma wywalone, ale producent dawał 2 a ja dwóch lat jej nie mam.

edit.

Gadałem sobie z pracownikiem gralu i co śmieszne gwarancję producenta odrzucił jakiś tam kierownik gralu bo podałem mu nazwisko tego kogo odrzucił. A jakim prawem ziomek z grala odrzuca mi gwarancje która dał producent w tym wypadku PALiT? Karta miała jechać do producenta i wątpię, że ona tam w ogóle była skoro szef gralu mi odrzucił reklamację. Ja karty 2 lat nie mam.