Gwarancja: zwrot pieniędzy czy nowy towar?

(Piotrekjunior) #1

No i mam problem, z którym zwracam się do was.

Kupiłem sobie nowe buty. Po miesiącu użytkowania zauważyłem pekniecia na skórze. Oddałem buty do reklamacji. Wczoraj dostałem telefon że reklamacja została mi uznana po czym facetm mówi że w sklepie moge odebrać nową parę butów. W zgłoszeniu reklamacyjnym jest wyraźnie anpisane że chce ZWROTU PIENIĘDZY. Powiedziałem mu to a on do mnie że sklep uznaje zasade że jak jest w sklepie ten sam towar to oni dają go w ramach reklamacji bądź klient może sobie wybrać coś innego ze sklepu ewentualnie dopłacić.

Czy są jakieś przepisy prawne (prawa konsumenta czy coś) które wyraźnie mówią o zwrocie pieniędzy ?? Ja nie chce już butów z tego sklepu. Zniechęciłem sie do nich, nie ufam już firwmie która wyprodukowała moje buty (oraz po co mi adidasy zimą....). Chce zwrotu kasy.

POMOŻECIE ?? :frowning:

(Bartekn77) #2

http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=390

(Clubbasse207) #3

cud ! zawsze zwalają wine na użytkownika że niewłaściwie chodzi w butach etc ... :stuck_out_tongue:

sobie możesz chcieć :stuck_out_tongue:

uznali gwarancje to wymienią buty na nowe wolne od wad i tyle a to co ty chcesz to nikogo nieinteresuje...

producent ustala sobie sam warunki gwarancji

(Piotrekjunior) #4

Nigdy więcej nie kupie butów w markowym sklepie !!

Wole iść do sklepu U FRANKA bo jak tam mi sie but rozwali to dostaje zwrot kasy od ręki......

No to zajefajnie :? Dostaje nowe adidasy na zime...........

Dziękuwa za pomoc :frowning:

(Clubbasse207) #5

heh ja cały rok chodze w "adidasach" i jakoś nienarzekam :stuck_out_tongue:

pozatym dlaczego narzekasz że dostajkesz nowe?

gdyby się niepopsuły to i tak byś je miał przez zime :stuck_out_tongue:

(Piotrekjunior) #6

Jak spada pierwszy śnieg to adidasy chowam do szafy aż do wiosny :stuck_out_tongue:

Ja bym tam wolał zwort kasy....... A jak nowe buty znowy pękną wiosną za pół roku ??

(Clubbasse207) #7

to znowu na gwarancje oddasz :smiley:

(Piotrekjunior) #8

I tak w kółko Macieju :smiley: Buty do końca życia :smiley:

(Matiiik) #9

:smiley:

To wszystko zależy od sklepu i producenta. Ale jeśli na karcie gwarancyjnej albo gdzieś było napisane że możliwy jest zwrot pieniędzy to czemu nie. Powinni oddać. Jeśli nie było to niestety nie. Takie buty napewno miały szczegółowo opisany proces reklamacji.

(Piotrekjunior) #10

Tyle że żadnej gwarancji nie dostałem. Tylko paragon :?