Gwarancja

Mój znajomy zakupił sobie gotowy kumputer z zainstalowanym systemem Linux. Chciałem mu przeinstalować system na WinXP i teraz mam pytanie. Czy po zmienie systemu gwarancja na komputer będzie dalej ważna ?? Karta gwarancyjna nie zawiera wzmianki na ten temat.

No jasne. Przecież gwarancja komputera obejmuje tylko sprzęt, a nie oprogramowanie. Trudno, żebyś miał być przywiązany do jednego systemu przez cały okres trwania gwarancji.

Zgadzam się w 100% :smiley:

Spokojnie Damianie. Nie ma znaczenia na 100%. Formacik i Windowsik. :lol:

heh pewnie ze mozesz :smiley: nik ci nie zabroni instalowania na kompie mozesz pracowac w dosie jak ci sie to tylko podoba a gwaramcja dotyczy sprzetu jak juz ci koledzy powiedzieli :slight_smile:

Gwarancja jak mówili koledzy obejmuje tylko sprzęt wiec jak windows nie bedzie chciał sie zainstalować nie miej pretensji do sprzedawcy w końcu sprzedał Ci działajacy komputer z systemem operacyjnym, ale to tylko pesymistyczna opcja jak udało sie postawić linuxa to sprzęt jest prawie na pewno dobry.

Czemu prawie. Sprzet jest dobry. Jak by było inaczej to i linux by nie działał. :smiley:

Stary widziałem już takie cuda że zawsze zabezpieczm sie taką mozliwością że jezeli zaistalowali jakiś konkretny system to znaczy że mogli mieć problemy z innym co prada dotyczyło to w większości laptopów ale na stacjonarnych też się zdażąło.

Wydaje mi się, że instaluja linuxa dlatego, że jest on duuuuuużo tańszy od produktów MC :smiley: