Haczenie dźwięku po odblokowaniu rdzeni

Witam! Mam problem z dźwiękiem w grach i na TS3 po odblokowaniu rdzeni w Phenomie II X2 545 na Phenom II x4 B45. Otóż, po odblokowaniu odpaliłem Cod’a 4 do przetestowania czy wszystko działa jak należy. Niestety już po włączeniu słychać dziwne odgłosy, szarpnięcia dźwięku. Dodam, że muzyki mogę normalnie słuchać bez przeszkód.

Z góry dzięki za pomoc.

Rdzenie nie są blokowane ot tak sobie by sprzedać taniej droższy procesor, ale dlatego, że coś z nimi nie tak, więc niemal każdy odblokowany w domu egzemplarz musi powodować jakieś błędy, twój najwyraźniej psuje dźwięk.

Pomyślałem o zasilaczu, bo orzeł z niego nie jest… Powiedziałbym, że jest gorszy niż zły… 350w i-box… To może być przez ten “zasilacz”?

Skoro wszystko działa a nie dźwięk i się zrobiło po odblokowaniu to masz chyba przyczynę jasna.

Zamiast odblokować 2 rdzenie spróbuj odblokować 1 potem 2 jak na którymś znowu zacznie harczeć to wyłączasz go i w najlepszym wypadku będziesz mieć x3 a nie x4 ale to wątpliwe

Po odblokowaniu jakiego kolwieg procesora procesory te zwykle generują jakieś błędy np nie umieją liczyć liczby pi albo nie umieją przejć przez program linx w najlepszym razie jest to mały pikuś nie przeszkadza w najgorszym masz blue screen skaczący obraz artefakty i zawieszanie sie programów masz wariant sredni i raczej tego nie przeskoczysz

Spróbuj przetestowac każdy rdzeń włączaj tylko jeden sprawdzasz np działa włączasz 2 nie dzialą to już wiesz co zrobić .

Tylko jak mam wyłączyć rdzeń? Wiem, że muszę ustawić Per Core ale tam mam wartości ujemne [-2] to jakie mam ustawić żeby np. 3 rdzeń był włączony, a 4 wyłączony?

Zależy od płyty głównej ale powinieneś mieć Core Unlocker i pod nia powinieneś mieć 4 fizyczne rdzenie tyle ile ma procesor i zmieniasz kolo nich na wartość disaled enable Podaj płytę jaka masz to sie postaram cos podpowiedzieć bardziej

Płyta GA-MA770 UD3 rev. 2.0

Sciagnij sobie program easy tune 6 tam masz funkcje odblokowania i blokowania rdzeni

Zakładka Procesor advenced i cpu unlocker albo core unlocker juz nie do konca pamiętam i sie tam pobaw program zmienia to w biosie wiec restart konieczny

Jestem w zakładce CPU, ale tu są informacje o zegarach, mobo i o procku.