Hal.dll

System się nie ładuje, pojawia się komunikat, następujacy plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony Windows\system32\hal.dll Zainstaluj ponownie kopię tego pliku. Nie mogę zainstalować systemu(napraw). Dyskietka startowa nie działa, - “Disk I/0 error, Replace the disk and then press any key”. W jaki sposób mogę z Dosa przegrać (ten plik z dysku twardego podłączanego pod USB, jest on widoczny w Biosie?

to znaczy?/

czy podczas instalacji z płyty wywala ci problem z hall.dll ??

Zabootuj kompa z płyty CD z XP i konsola R i przekopiuj z płyty ten plik do katalogu system32.

Polecenie expand.

Poczytaj wszystko tu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

jak bootuje z płyty t o pojawia sie ten komunikat i nic więcej się nie dzieje, oraz przy bootowaniu z dysku twardego. Nie mogę stworzyć nowej istalacji windowsa w innym folderze.Tryb awaryjny nie odpala się. Może coś jak dyskietka startowa tylko nagrana na płytke? Jedynym wyjściem jest chyba wzięcie dysku do znajomego podłączenie go jako slave i zgranie tego pliku.

Włóż płyte xp i normalnie podłącz dysk gdy wystartujesz kompa z płyty xp poczekaj aż do momentu wyboru coś takiego jak instalacja ble ble ble wtedy gdzieś tam powinno pisać konsola odzyskiwania systemu naciskasz litere R włącz sie konsola i z jej poziomu z płyty xp kopiujesz plik hal.dl_ i zapisujesz do c:\windows\system32\hal.dll restartujesz i jest ok sam tak miałem

często takim problemem jest też nielegalny windows xp, a raczej ściągnięta z neta uszkodzona wersja płyty

nie jednokronie przywrócenie pliku hal.dll z Konsoli odzyskiwania nie wystarcza, sprawdz to:

Inną przyczyną może być:

i taki hal trzeba przywrocic??