Half-life zniknął ze steama, nie mogę odpalić Counter-Strike

Dzisiaj nagle zniknął mi Half-life z okienka gier w steamie. Wcześniej miałem go pod zakładką installed, ale był status “Pre-load completed”. Wygląda na to, że HL jest wymagany do grania w CS, gdyż w ogóle nie udaje mi się go uruchomić, wywala błąd. Próbowałem jeszcze raz rejestrować grę, ale przy wyborze instalacji pakietów HL’a nie ma. Załączam screena z komunikatem o błędzie 73854481.th.jpg

Mam nadzieję, że reinstalacja steama to ostatecznośc, gdyż… po prostu mi się nie chce tego robić :roll:

Możesz spróbować takiego oklepanego sposobu jak wywalenie pliku ClientRegistry.blob z katalogu głównego steam. Jeżeli nie pomoże, to ja nie wiem. Powinien zrobić się update od nowa steama (nie gier). Zawsze to było najlepsze rozwiązanie niewyjaśnionych problemów ze Steam - ściągnąć “świeżego”

A może kupiłeś klucz/konto z jakiegoś niepewnego źródła?

Nie, konto mam już dobre dwa lata, kupione w sklepie. Pierwszy raz mi się coś takiego przydarzyło.

Próbowałeś usunąć ten plik i zrobić update samego steam?

swoją drogą trzeba było krzyczeć :smiley: - oddam-konto-t335718.html

PS. Tak, HL jest wymagany, CS to tylko mod do tej gry działający na jego silniku.

Usunięcie wszystkich plików prócz steam.exe i folderu steamApps nic nie dało - znowu wywala ten błąd.

EDIT: Poddałem się - usunąłem steama i zainstalowałem go na nowo. Mimo, że HL’a nadal nie ma na liście gier, to CS się uruchomił.