Hamowanie dysku-problem czy może normalka?


(Sajmon1232) #1

Witam.Poprzednio napisałem temat odnośnie sprapranej mechaniki dysku.Dysk odesłałem na gwarancje i otrzymałem nową sztukę.Tamtem odpalał tylko czasami, trzaskał i talerz w nim szorował podczas hamowania.Ten dysk pracuje bardzo dobrze, niema objawów jak jego poprzednik ale zastanowiła mnie bardzo jedna, ciekawa rzecz-hamowanie.Tamten dysk podczas gaszenia zaczepiał,szorował (niewiem jak to ująć) o jakąś część wewnątrz dysku.to tak jakby talerz cos zatrzymywalo na siłe, co w efekcie slychac jakby cos o ten talerz szorowalo (da sie to uslyszec po kilku sekundach od odlączenia dysku).Co ciekawsze-ten nowy dysk robi tak samo!!!Dlatego moje pytanie brzmi:Czy to jest sprawdzony, wbudowany mechanizm i niema sie czym martwić, czy mam takiego pecha i przysłali mi znowu uszkodzony dysk?Prosze o odpowiedzi naprawde doświadczonych, ktorzy mają pojęcie na ten temat.Pozdrawiam.


(Chojinka) #2

pewnie jest coś nie tak ale możemy sobie gdybać na podstawie twoich opisów…


(Sajmon1232) #3

Jakieś głębsze informacje wam są potrzebne zeby coś stwierdzić?


(Chojinka) #4

filmik na jutubi


(falcon89) #5

Czy ten dźwięk występuje podczas wyciągania kabla usb?


(Sajmon1232) #6

Jakiego kabla? To nie jest zewnętrzny dysk tylko siedzi w lapku.Dysk gaśnie, talerz zwalnia, coraz wolniej i wolniej i w końcu :SZUR SZUUR SZUUUR SZUUUUUUUR.I koniec (sory ze tak prymitywnie ale niewiedzialem jak to przedstawic :slight_smile: ).


(Łukash) #7

Przydała by się znajomości marki i modelu dysku :wink:


(Sajmon1232) #8

HITACHI TRAVELSTAR 5K750 HTS547575A9E384 750GB.Jeśli moge spytać co ma z tym model wspólnego? :slight_smile:


(Łukash) #9

Oczywiście że możesz spytać - ba , ja nawet postaram się odpowiedzieć…:wink: Bo może więcej ludzi zgłasza taką usterkę na forach…bo może cała seria jest skopana…może to wada fabryczna…bo może to jakiś chiński wynalazek…Więc marka i model to element pomocniczy.


(Sajmon1232) #10

Nadal pozostaje pytanie: Dlaczego tak sie dzieje?


(Łukash) #11

klik , klik <-komentarze , klik <-ost post

Coś z tym modelem/ dyskiem ( :wink: ) jest nie tak, i wygląda to na wadę fabryczną.


(Sajmon1232) #12

Te nagranie na tej rosyjskiej stronie-u mnie jest identyczny dźwięk!!!To co mam zrobić, wysyłać drugi raz na gwarancję?Nieda sie tego naprawić?Czy to może wyrządzić szkody?


(Łukash) #13

Ja bym starał się o wymianę na kompletnie inny model, ponieważ towar jest niezgodny z umową , lub najlepiej o zwrot pieniędzy, ale to mało realne.


(Sajmon1232) #14

Napisali że tak ten model jest tak zbudowany i nie jest to wada fabryczna.co o tym myślicie?


(Łukash) #15

Pozostaje tylko pogratulować inżynierom =D>


(Sajmon1232) #16

Najwyżej więcej u nich nie kupię.Dziekuję za wszystkie udzielone odpowiedzi.Pozdrawiam serdecznie