Hamowanie dysku-problem czy może normalka?

Witam.Poprzednio napisałem temat odnośnie sprapranej mechaniki dysku.Dysk odesłałem na gwarancje i otrzymałem nową sztukę.Tamtem odpalał tylko czasami, trzaskał i talerz w nim szorował podczas hamowania.Ten dysk pracuje bardzo dobrze, niema objawów jak jego poprzednik ale zastanowiła mnie bardzo jedna, ciekawa rzecz-hamowanie.Tamten dysk podczas gaszenia zaczepiał,szorował (niewiem jak to ująć) o jakąś część wewnątrz dysku.to tak jakby talerz cos zatrzymywalo na siłe, co w efekcie slychac jakby cos o ten talerz szorowalo (da sie to uslyszec po kilku sekundach od odlączenia dysku).Co ciekawsze-ten nowy dysk robi tak samo!!!Dlatego moje pytanie brzmi:Czy to jest sprawdzony, wbudowany mechanizm i niema sie czym martwić, czy mam takiego pecha i przysłali mi znowu uszkodzony dysk?Prosze o odpowiedzi naprawde doświadczonych, ktorzy mają pojęcie na ten temat.Pozdrawiam.

pewnie jest coś nie tak ale możemy sobie gdybać na podstawie twoich opisów…

Jakieś głębsze informacje wam są potrzebne zeby coś stwierdzić?

filmik na jutubi

Czy ten dźwięk występuje podczas wyciągania kabla usb?

Jakiego kabla? To nie jest zewnętrzny dysk tylko siedzi w lapku.Dysk gaśnie, talerz zwalnia, coraz wolniej i wolniej i w końcu :SZUR SZUUR SZUUUR SZUUUUUUUR.I koniec (sory ze tak prymitywnie ale niewiedzialem jak to przedstawic :slight_smile: ).

Przydała by się znajomości marki i modelu dysku :wink:

HITACHI TRAVELSTAR 5K750 HTS547575A9E384 750GB.Jeśli moge spytać co ma z tym model wspólnego? :slight_smile:

Oczywiście że możesz spytać - ba , ja nawet postaram się odpowiedzieć…:wink: Bo może więcej ludzi zgłasza taką usterkę na forach…bo może cała seria jest skopana…może to wada fabryczna…bo może to jakiś chiński wynalazek…Więc marka i model to element pomocniczy.

Nadal pozostaje pytanie: Dlaczego tak sie dzieje?

klik , klik <-komentarze , klik <-ost post

Coś z tym modelem/ dyskiem ( :wink: ) jest nie tak, i wygląda to na wadę fabryczną.

Te nagranie na tej rosyjskiej stronie-u mnie jest identyczny dźwięk!!!To co mam zrobić, wysyłać drugi raz na gwarancję?Nieda sie tego naprawić?Czy to może wyrządzić szkody?

Ja bym starał się o wymianę na kompletnie inny model, ponieważ towar jest niezgodny z umową , lub najlepiej o zwrot pieniędzy, ale to mało realne.

Napisali że tak ten model jest tak zbudowany i nie jest to wada fabryczna.co o tym myślicie?

Pozostaje tylko pogratulować inżynierom =D>

Najwyżej więcej u nich nie kupię.Dziekuję za wszystkie udzielone odpowiedzi.Pozdrawiam serdecznie