Harczenie dysku

mam pytanko!posiadam dyk twardy segabyte 80GB.Czy normalne jest to że gdy pracuje mi twardziel to wydaje takie dziwne harczenie???Jak to jest jakaś wada to jak mogę ja zwalczyć??

To nowy nabytek czy rzęzi od jakiegoś czasu??

zauwazylem to po jakims czasie od kupna komputera.w serwisie mówili mi że każy dysk pracuję i wydaje takie harczenie.ale mi sie nie chcę w to wierzyć.bo np u kumpla ma on razem ok240GB nie słychac nic przy pracy dysku.

na początek — napisałeś DYSK TWARDY: SEGABYTE 80GB

chyba SEAGATE ??

Po drugie ten dysk jest na gwarancji??

Po trzecie czy trzeszczy cały czas czy też tylko momentami np w czasie rozruchu kompa…itd??

jak to jakaś wada uszkodzenie to go nie naprawisz poprostu dysk może kończyc powoli swój żywot ciężko ocenić bo nie wiemy o jaki odgłos dokładnie chodzi

Generalnie podczas odczytu i zapisu każdy dysk lekko slychac(chrobotanie).

Może defragmentacja wszystkich partycji dysku wystarczy?

WSZtm

Proszę po raz ostatni,odpowiadaj konkretnie na zadane pytanie,a nie śmieć,to nie czat tylko dział techniczny.OT-kosmos.JNJN

Proponuje skopiować ważne dane jakie się znajdują na tym dysku chodzi o dane , których nie da się pobrać np. z internetu czy innych źródeł bo może się okazać , że dysk nie ruszy i będzie klops .

Ja miałem podobne objawy z dyskiem maxtor na początku lekko charczało później zaczęło pstrykać a teraz dysk nawet się nie odzywa .

Jak tylko przy zapisie itp. to możliwe że defragmentacja dysku starczy. A jak nie to serwis i powiedz zeby cie w (wiecie co :slight_smile: ) nie robili :slight_smile: