Harczenie dysku

(Matekb19) #1

mam pytanko!posiadam dyk twardy segabyte 80GB.Czy normalne jest to że gdy pracuje mi twardziel to wydaje takie dziwne harczenie???Jak to jest jakaś wada to jak mogę ja zwalczyć??

(Tomik68) #2

To nowy nabytek czy rzęzi od jakiegoś czasu??

(Matekb19) #3

zauwazylem to po jakims czasie od kupna komputera.w serwisie mówili mi że każy dysk pracuję i wydaje takie harczenie.ale mi sie nie chcę w to wierzyć.bo np u kumpla ma on razem ok240GB nie słychac nic przy pracy dysku.

(Tomik68) #4

na początek --- napisałeś DYSK TWARDY: SEGABYTE 80GB

chyba SEAGATE ??

Po drugie ten dysk jest na gwarancji??

Po trzecie czy trzeszczy cały czas czy też tylko momentami np w czasie rozruchu kompa....itd??

(SeBoLaS) #5

jak to jakaś wada uszkodzenie to go nie naprawisz poprostu dysk może kończyc powoli swój żywot ciężko ocenić bo nie wiemy o jaki odgłos dokładnie chodzi

(enjoypoznan) #6

Generalnie podczas odczytu i zapisu każdy dysk lekko slychac(chrobotanie).

(JNJN) #7

Może defragmentacja wszystkich partycji dysku wystarczy?

(JNJN) #8

WSZtm

Proszę po raz ostatni,odpowiadaj konkretnie na zadane pytanie,a nie śmieć,to nie czat tylko dział techniczny.OT-kosmos.JNJN

(kris) #9

Proponuje skopiować ważne dane jakie się znajdują na tym dysku chodzi o dane , których nie da się pobrać np. z internetu czy innych źródeł bo może się okazać , że dysk nie ruszy i będzie klops .

Ja miałem podobne objawy z dyskiem maxtor na początku lekko charczało później zaczęło pstrykać a teraz dysk nawet się nie odzywa .

(Borys951) #10

Jak tylko przy zapisie itp. to możliwe że defragmentacja dysku starczy. A jak nie to serwis i powiedz zeby cie w (wiecie co :slight_smile: ) nie robili :slight_smile: