Hasla na udostepnione foldery w otoczeniu sieciowym

witam

potrzebuje utwozyc podsiec w mojej sieci:)

mam podlaczonych 10 kompow radiowo i podpialem jeszcze jeden komputer.

problem w tym ze ten komp jest w sieci lan (kablowej) z 4 innymi kompami i uzytkownik nie chcial by aby udostepnione dane byly widoczne dla ludzi z sieci wirelles tylko z tej kablowej lan

co i jak moge mu tam poustawiac zeby nikt nie mial dostepu do jego kompa?

sa jakies programy blokujace wszystkie IP poza wybranymi? tzn ze sa to wiem tylko jakie, albo czy ktos potrafi wytlumaczyc krok po kroku jak na win xp zalozyc haslo na udostepniony folder, dysk tak jak to bylo w win98 czyli haslo pozwalajace na odczyt , haslo pelnego dostepu…

Rozumiem, że wszystko opiera się o Wireless Infrastructure na jakimś AP.

Jeżeli ten (nazwijmy go) “nowy człowiek” ma dwa interfejsy WLAN i LAN, nie są one zmostkowane, ani jedno z nich nie jest “Udostępnione” drugiemu to czy informacje z jednego eteru przeciekają do drugiego ?

… czyli do puki sie nie zmostkuje tych dwoch polaczen sieciowych to jedno z drugim nie ma nic wspulnego?

jesli “nowy czlowiek” udostepni folder “gole baby” to chyba beda go widziec zarowno ci z sieci lan i wlan?? czy ise myle?

Zgadza się, przy udostępnieniu będzie on widoczny na wszystkich posiadanych interfejsach. Napisałbym ci jak założyć hasło (kilka minut) i ograniczyć dostęp (Windows nie jest aż taki zły :P), ale niestety muszę wybyć, jeżeli żaden z kolegów nie pomoże to wieczorem napiszę krókiego HandBook’a.

http://www.banita.pl/konf/smbudostwinxp.html

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

dzieki za pomoc :slight_smile: