Hasła uzytkownika forum

Od czego są backupy? :slight_smile:

Sama znajomość hasła administracyjnego do forum to za mało, trzeba przejść jeszcze weryfikację po stronie serwera, co dokładnie?

Tajemnica :slight_smile:

ja czytałem, że są :wink:

źrudło: Wikipedia

Zdobycie zakodowanego hasla z tego ciągu zakodowanego MD5 “6fa6a6919f007af070eed5505cb6a9e7” na moim komputerze ( 2.5+Ghz 768 DDR 400 ) przy pomocy ataku brute force zakladajac, że zakodowana wiadomośc jest długosci od 1 do 16 znaków zajęło by 8.49106e+010 lat :o .

Tak to oblicza program Cain, nie wiem czy to trwałoby naprawde tak długo :x

Skoro tak, to dobrze że nie wiesz co to tęczowe tablice :smiley:

Skąd taka pewność, że nie wiem co to są tablice rainbowa? Posiadam 400 megabajtową tablice na MD5…

Trochę przymała :stuck_out_tongue: Tablica gwarantująca złamanie praktycznie wszystkich kombinacji w MD5 w sensownym czasie ma 1,5TB. Ale nawet ona nie poradzi sobie z szyfrowaniem hasła w Linuksie dzięki wartości salt :lol: Może phpbb też ma takie zabezpieczenie.

debianowiec Przymała? To zassaj z neta tą 1.5 Terabajtową :x.

Musze was zmartwić ale phpbb nie dodaje do hasha “soli” więc phpbb jest podatne na Tęczowe Tablice :stuck_out_tongue:

400 mb ? Tym to nic nie złamiesz. Minimalna DZIAŁAJĄCA tablica do MD5 musi mieć przynajmniej kilka GB !

Widziałem raz tablicę do hashów windowsowych, które są znacznie słabsze od MD5. Miała 2 GB.

Tego się nie pobiera. To sią kupuje na dyskach twardych :P. Widziałem fajny sklepik internetowy sprzedający takie cuda :lol:

Nie jest, gdyż musiał byś mieć fizyczny dostęp do serwera z bazą MySQL aby owe tablice zastosować.

“Waga” tablicy jest uzależniona od długosci wiadomosci którą chcemy zcrackowac i systemu znaków jaki jest tam używany. Można pobrac testową tablice, która waży 15 megabajtów :x np. stąd http://rainbowcrack-online.com/?x=downloads

Serwis rainbowcrack-online za opłatą udostępnia online tablice 1.5 TB taką to można złamac kazdy hash MD5, zresztą nie tylko MD5 bo strona oferuje jeszcze tablice do LM,Cisco PIX,MD4,MD5,NTLM,MySQL 323,MySQL SHA1, SHA1

Jeżeli chcecie to stąd http://rainbowtables.shmoo.com/ można pobrać nawet 42 Gigową tablice za friko, szkoda tylko, ze są tylko do LM :/.