Hasło admina WinXP Pro SP2 z zainstalowanym SafeGuard Easy


(Piotr Kater) #1

Bardzo proszę o pomoc. Potrzebuję hasło admina w windzie XP Pro z SP2. Bez tego mój użytkownik w domenie ma ograniczenia, które sprawiają, że użytkowanie tego laptopa jest bardzo upierdliwe. Próbowałem podziałać płytką bootowalną Ophcrack Live CD, ale mi się nie udało - prawdopodobnie przez zainstalowany SafeGuard Easy v4.11.

Nie mam wiersza poleceń - by z niego korzystać muszę tworzyć plik .bat zawierający komendę "command". Próbowałem też wtedy wpisać net user administrator * i następnie wpisać hasło, ale po zatwierdzeniu Enterem jest komunikat "Wystąpił błąd systemu 5. Odmowa dostępu". To zapewne sprawka SafeGuarda.

Odnośnie samego SafeGuarda to gdy normalnie odpalam kompa to zanim ładuje system prosi o usera i hasło (do SafeGuarda), ale gdy bootowałem z Ophcrack LiveCD to już SafeGuard nie pytał o nic jakby go nie było. Niestety jednak chyba przeszkodził w tej operacji...

Będę wdzięczny za pomoc.

Sprzęt:

  • laptop Dell Latitude D631

  • WIN XP PRO SP2

  • SafeGuard Easy v4.11

  • można bootować z CD, brak hasła na BIOS


(and1981) #2

Jak włanczasz komputer wciśnij F8 i wejdź na tryb awaryjny Profil>Administrator i zmieszasz już hasło


(pysiu) #3

Na teh stronie http://sourceforge.net/project/showfile … _id=537116 i http://grzglo.jogger.pl/2007/12/09/top- … a-systemu/ masz narzędzia i program Ophcrack Live CD program opisuje gazeta 3/2008 na stronie 136 opisują ten program i inne metody do tego :slight_smile:


(Piotr Kater) #4

Próbowałem, niestety… gdy komp odpala sie w trybie awaryjnym to podczas logowania się do systemu nie mam nawet możliwości wybrania swojej domeny (wiersz “zaloguj do”) i moim użytkownikiem zupełnie nie mogę się zalogować do Windy.

Poczytam te materiały, ale ja już próbowałem korzystać z Ophcrack Live CD - nic z tego bo one nie potrafią sobie poradzić z SafeGuardem.


(Piotr Kater) #5

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?