Hasło administratora

a wiec uwazam ze to pytanie raczej jest zgodne z waszym regulaminem

przy naprawie windy kaze mi wpisac haslo administratora

ja hasla uzywal tylko jednego od zawsze lecz ono tam nie pasuje o co mu chodzi albo skad niby to chaslo jest

przy naprawie wystrczy wcisnac enter ( w 50 % przypadkow pomaga)

sprubowalem i jestem w tej nieszczesliwej 50% ktorej sie to sie nie udaje

No to mamy pecha bo mi wiecznie nasuwało sie to samo pytanie: CO TAM WPISAĆ?!?!?!?!

Pewnie problem polega na tym, że ktoś Ci instalował system i wpisał hasło dla Administratora, oprócz tego masz pewnie swoje konto z prawami admina i na nie wchodzisz.

Jeśli odpala Ci się Windows chociażby w trybie awaryjnym możesz zresetować hasło Administratora i utworzyć nowe.

Jest takie plecenie, które otwiera okno “Konta użytkowników” i tam jest możliwość resetu hasła admina i innych kont.

Start =>Uruchom=> control userpassowrds2

:okulary:

zgubiłes literówkę :smiley: powinno być:

control userpasswords2

po prostu nie moge- wstalem dzisiaj z olsnieniem i wymyslilem to samo co wy teraz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

zresetowalem haslo i dalej mi sie pokazuje wiersz do ktorego mam sie wpisywac za pardzo sie na tym nie znam wiec wklikalem help i wyskoczylo mi

ATTRIB

BACH

BOOTCFG

CD

CHDIR

CHKDSK

CLS

COPY

DEL

DELATE

DIR

DISABLE

DISKPART

ENABLE

EXIT

EXPAND

FIXBOOT

FIGMBR

FORMAT

HELP

LISTSUC

LOGON

MAP

MP

MKDIR

MORE

NET

RD

REN

RENAME

RMDIR

SYSTEMROOT

TYPE

no i taki plan jest zeby naprawic kompa czyli naprawic winde ,chcialem na samym poczatku kliknac 2 razy fix ale nie bylem pewny czy czegos nie zwale moze wiecie co mam wklipac

a BTW ja nie mam przycisku startu ani uruchom :lol: :lol:

Jak nie masz??

Co masz za system??

stary nie pamietasz mojego starego topicu ktory sam mi zamknoles

moze przeczytaj go jeszcze raz to tam pisze :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

a mam xp profesionalnego

Niestety nie pamiętam

Jak nie masz start i uruchom to nie widze większego sensu się z tym bawic. Najlepiej postawić nowy system. :?

pisalem tam ze moze naprawic winde uruchamiając instalke spod Dosa 8)

to dla przypomnienia

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=29722

a wlansie to w dosie robie i tam na goze tego topicu jest pytanie co mam klipac

a slyszalem ze jak bede stawial caly system to on nazuca czy cos w tym stylu formatke a razcej zalezy mi na zachowanu kilku danych z twardziela :smiley:

To skopiuj dane na inną partycje i nie będzie problemu.

To je przenieś na inną partycję, bądź wypal na CD lub DVD jak masz nagrywarkę.

o jak pisalem to tego jeszcze nie bylo

tak mam nagrywarke ale sorki nie bede tylu giga wypalal

a musze miec swoje mp3 czyli kolo 25 giga i instaliki na programy no i kilka filmow ktore nie mam na plycie no i smiecie al to kilka mb

a wlansie i tutaj zaczynaja sie schody

partycji nie mam bede mial dobiero po formacie

a jak sie bawilem w podlaczenie dodatkowego twardziela to ten komputer zawieszal sie na loudowaniu boot skrina

a ten od dodatkowego twardziela na samym poczatku

to wczorajsza desperatka bo oczywiscie formata to najlatwiej zrobic nie 8) 8) 8)

Post 2

sory bo powoli topic odchodzi od dawnej sparwy wie moze ktos co mam wklipac w tym dosie


Update

Opcja :arrow: Zmień

Golden Finger

Jezieli nie chcesz stracic tych danych to stowrz partycje programem Partition Magick lub innym darmowym (pamietam ze byl kiedys dolozny do KS EKPERT ponoć dobry) i skopiuj wtedy…

Ewentulanie usun z pod dosa wszytskie pliki windowsowe komendom del nazwa_pliku (musisz miec dyskietke startową)

oki latwo wam powiedziec tylko ja chce najpierw naprawic winde a jak to nie wyjdzie to dopiero format

szlagier, jak nie chesz stracic danych to idz do kolegi z dyskiem, przegraj u niego na dysk to co potrzebne i potem zrób formata 8)

Nie mogąc zresetować hasła niewiele zdziałasz, no chyba że sobie przypomnisz. Dobrym sposobem jest stworzenie partycji jak radzi kolega McDracullo.

OK, chcesz naprawić system ale może napisz co się dzieje, w czym masz problem, że musisz system naprawić ??

CZy Windows w ogóle nie chce się dopalić w żadnej formie ??

Możesz zrobić taki manewr, odpal płytę z boot’a i zainstaluj na nowo bez formatu do tego samego katalogu.

Zniknie Ci pulpit, ale to nie powinno byc problemem ponieważ nie tracisz danych i zachowujesz ustawienia systemu dla zainstalowanych programów.

:okulary: