Hasło do Acronis Secure Zone

(Mercuryobob) #1

Witam.

Potrzebuję postawić nowy system na dysku na którym był zainstalowany Acronis True Image. Właściciel kompa nie zna hasła do zabezpieczania kopii bo też ktoś mu ten program zainstalował i zniknął. Podłączyłem więc dysk do swojego kompa i zrobiłem mu formata partycji systemowej. Nic to nie dało. Po włączeniu kompa pojawia się komunikat o zabezpieczeniu przez Acronis True Image. Zainstalowałem więc Acronis True Image na swoim kompie żeby wyłączyć jakieś tam zabezpieczenie na tym dysku. Okazało się że przy próbie usunięcia śladów po tym programie na tym dysku, narzędzie Acronis Secure Zone zapytało mnie znowu o hasło. Jakaś masakra. Dysk do wywalenia czy jak? Czy może format całego dysku i może trwałe usunięcie danych (przez nadpisanie). Proszę o rady jeśli ktoś zna ten problem lub coś wygoogluje bo mnie się nie udało.

(Jasiek.w) #2

Nie wiem jaką masz wersję Acronisa ale w 2013 jest tak:

"Naprawa lub aktualizacja programu True Image 2013 nie ma wpływu na hasło. Jeśli jednak program zostanie usunięty i zainstalowany ponownie, a strefa Acronis Secure Zone będzie cały czas na dysku, hasło do strefy Acronis Secure Zone zostanie zresetowane."

Ponadto można usunąć strefę Acronis Zone z zachowanymi tam obrazami.

W uruchom wpisz: diskmgmt.msc i usuń partycję Acronis Secure Zone - partycja bez przypisanej litery.