Hasło do użytkownika GUEST?

Witam! Chciałem zainstalować Linuxa Mandrive ale on chcę się logować a nie znam hasła!? Jakie to hasło?

Jeżeli korzystasz z LiveCD, to hasło jest prawdopodobnie takie same, jak nazwa użytkownika. Ewentualnie hasło pozostawiasz puste lub patrzysz się na wskazówki(tło menadżera logowania). Skąd wziąłeś taką nazwę użytkownika? Wiesz na jakiego użytkownika się zalogować, to powinieneś znać hasło. Inaczej się to przedstawia w przypadku systemu zainstalowanego już na dysku.

Wpisywałem takie jak nazwa użytkownika, puste i nic.

Pewnie to sprawdziłeś, ale na niektórych laptopach Mandriva ma problem z klawiszem NumLock. Czyni ten system automatycznie włączony przy różnych okolicznościach, np. uruchomienie systemu, jakikolwiek monit o hasło czy zalogowanie się użytkownika. Jest to podobno przydatne na komputerach stacjonarnych, choć ja nie wiem po co. Jeżeli masz motyw z przeglądarką twarzy, to mogłeś nie zwrócić uwagi na klawisz NumLock. Tłumaczyłoby to też, skąd wziąłeś nazwę tego użytkownika. Kiedy się zalogujesz, to możesz wyłączyć automatyczne włączanie NumLocka(chodzi o usługę o nazwie NumLock).

Myślę, że to z tym może być problem.

Już mi się udało