Hasło do wifi

Witam, mam radiowy internet (tzn. tuba na dachu połączona z access pointem, access point połączony z routerem wifi i od routera kabelek do kompa stacjonarnego, aby mieć neta). sygnału bezprzewodowego urzywam tylko do telefonu, aby mieć w nim dostęp do internetu. Teraz chiałbym założyć hasło do tej WiFi, żeby nie łączyły się z tą siecią osoby z zewnątrz. Tylko pytanie - gdzie i jak mam to zrobić ? (dodam, że obecnie wszystko jest prawidłowo połączone i działa jak należy - chodzi mi tylko o hasło)

Musisz wpisać je w Router Wi-Fi.

czyli jak to zrobić ? bo ja tego nie ustawiałem tylko koleś u którego mam neta…

Nic sam nie zrobisz. Zrobić to może osoba która ma dostęp do konfiguracji routera.

Dodane 15.12.2009 (Wt) 20:36

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Jeśli znasz login i hasło i ogólnie masz dostęp do routera i możesz się na niego zalogować to tam ustaw sobie szyfrowanie sygnału, jeśli jednak nie jesteś administratorem tej sieci, no to logiczne, że sam nic nie zdziałasz :slight_smile:

Niekoniecznie, bo może to zrobić zarówno przez www jak i telnet czy ssh przecież.

Jako ciekawostka ja np. w Holandii mam dostęp do neta, nie jestem adminem sieci, z której usług korzystam ale ten kto zarządza tą siecią bynajmniej się na tym nie zna widocznie, bo nie zabezpieczył swojego routera hasłem, choć nie wiem jak to możliwe i cały świat a przynajmniej ten kto zna zewnętrzne IP ma do niego pełny dostęp, do jego konfiguracji przez www i można robić co się komu żywnie podoba, mówiłem o tym właścicielowi ale chyba sobie z tego nic nie robi :slight_smile:

Pozdrawiam!

ok, temat do zamknięcia. problem rozwiązany. dzięki