Hasło na administratora

Witam

Siostra założyła sobie hasło na swoim profilu w laptopie, i pech chciał ze wymyśliła sobie trudne hasło i zapomniała jakiejś literki i nie może się zalogować. W jaki najprostszy sposób dostać się do Windowsa żeby później zmienić te hasło.?

Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=7&t=5024&p=

A np. gdybym chciał odpalić kompa w trybie awaryjnym, wyskoczy mi monit o hasło?

Na koncie administratora, raczej nie.

Zajrzyj też tutaj: http://www.searchengines.pl/Toolsy-do-z … 32367.html

To jest laptop a z laptopami jest gorzej niż ze zwykłymi ,blaszakami".

Mają lepsze zabezpieczenia haseł.

Dam pierwszą radę - niedawno pomagał mi w tym i uczył @cosik_ktosik. :slight_smile:

viewtopic.php?f=2&t=256570

  1. Wyciągnij baterię zasilającą laptopa.

  2. Wyciągnij dysk twardy.

  3. Wyciągnij inne dyski.

  4. Wyciągnij/odłącz bateryjkę aby zresetować bios / robiłem koledze na laptopie i była koloru zielonego na ,blaszakach" jest wielkości 1 zł. podobna do ,bateryjek’ w zegarkach / :

viewtopic.php?f=7&t=267235

  • w laptopach trochę inaczej .

/ możesz najpierw zrobić bez wyciągania tej bateryjki ponieważ jest dużo pracy a przy okazji możesz coś uszkodzić /.

Po 24 godz. złóż wszystko i sprawdż.

XMan , opisujesz jak zresetować hasło w BIOSie, ta procedura nie odniesie skutku w związku z hasłem w systemie. Innymi słowy - piszesz nie na temat

Mało wiesz - hasło na Administratora jest również na bios i dlatego jest lepsze. :slight_smile:

A po drugie ,lapek" i ,blaszak" tak jak pisałem p/w różnią się w zabezpieczeniach.

Np. hasło w laptopie jest zapisywane dodatkowo w ukrytej ,kostce"

  • szukaj i nie znajdziesz a jak znajdziesz to kup nową… :smiley:

Niedawno miałem poważniejszy problem z hasłem i po upływie trzech tygodni / dni i noce /, przeczytaniu lektury internetowej oraz pomocy forumowiczów dużo się dowiedziałem na temat haseł w laptopach.

Lapek kolegi działa i wszystko OK. :smiley:

Jak wejdziesz w bios to już chyba łatwo przestawić ??

Nie musi tego odrazu robić, napisałem wyrażnie i dokładnie - nie zrozumiałeś. :slight_smile:

Inni również mądrze piszą i warto sprawdzić wszystkie proponowane rozwiązania problemu.

Zawsze zaczyna się od tego co jest najłatwiejsze, najszybsze, najprostrze, stopniowo tak aby za dużo nie kosztowało czasu, niepotrzebnych wysiłków albo żeby przy ,okazji" nie mieć dalszych i poważniejszych problemów…

XMan , w tym wypadku troszeczkę się pomyliłeś :wink: .

mojzesz036 , ściągnij jakiś programik do resetowania hasła admina i do boju :slight_smile:

Dziś już był podobny temat viewtopic.php?f=13&t=270663

Wiem, czytałem ten temat, miałem nawet napisać odpowiedż ale odpowiedzi były ,trafne" a ponadto ten temat nie dotyczy laptopa.

A może żle przeczytałem - mam już swój wiek i jestem ślepy po siedzeniu przy kompie od rana do rana. :wink:

Przepraszam i pozdrawiam. :slight_smile:

XMan.