Hasło na dysku HDD

Witam mam mały problem,otóż dostałem dysk WD Caviar ATA i ma założone hasło którego nie znam :cry: właściciel tak samo…Jest jakiś domowy sposób na usuniecie tego hasła.

Wątpię a kiedy i gdzie to hasło trzeba wpisać??

Ale to na dysku to hasło ?

Może wyciągnięcie bateryjki pomoże ?

potrzebne są specjalne urządzenia (zewnętrzne) nie słyszałem o sofcie który usówa owe hasło, ewentualnie szukaj firmware-u do tego dysku :wink: na google i sflaszuj go nim (prosta procedura).

Tu sytuacja na jednym kompie(bios 2003): Hasło trzeba podać odrazu z poziomu BIOS,nawet nie da rady ruszyć płyta czy dyskietką startowa.BIOS po załadowaniu urządzeń wyświetla komunikat "HDD Locked,enter password: (5 left) " po 5 próbach nic sie nie dzieje i trzeba restartować kompa i tak w kółko.Próbowałem taka kombinacją (niby to uniwersalne dla dysków WD) “WDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWD” ale nic nie działa.Szkoda dysku 120GB pojemności.

Drugi komp: nowszy bios(2005) na slave pisze bład dysku - na master muli cały bios i go jakby wiesza.Dodam dysk jest sprawny.Interesuje gdzie to hasło siedzi w elektronice dysku czy na talerzech bo może jakiś magnesik by pomógł …

tam gdzie firmware. podaj dokładny model dysku.

WD Caviar 1200BB

z tego co się zorientowałem dysk możesz wyrzucić :-). albo skontaktuj się ze mną na gg.

Coś szukałem ale żadne z tych narzędzi go nie rusza,nawet dyskietki :frowning:

http://support.wdc.com/download/index.a … =4&swid=12