Hasło na dysku HDD


(Endru1111) #1

Witam mam mały problem,otóż dostałem dysk WD Caviar ATA i ma założone hasło którego nie znam :cry: właściciel tak samo...Jest jakiś domowy sposób na usuniecie tego hasła.


(Ziomixiu) #2

Wątpię a kiedy i gdzie to hasło trzeba wpisać??


(Mateusz 931) #3

Ale to na dysku to hasło ?

Może wyciągnięcie bateryjki pomoże ?


(Technik Elektro) #4

potrzebne są specjalne urządzenia (zewnętrzne) nie słyszałem o sofcie który usówa owe hasło, ewentualnie szukaj firmware-u do tego dysku :wink: na google i sflaszuj go nim (prosta procedura).


(Endru1111) #5

Tu sytuacja na jednym kompie(bios 2003): Hasło trzeba podać odrazu z poziomu BIOS,nawet nie da rady ruszyć płyta czy dyskietką startowa.BIOS po załadowaniu urządzeń wyświetla komunikat "HDD Locked,enter password: (5 left) " po 5 próbach nic sie nie dzieje i trzeba restartować kompa i tak w kółko.Próbowałem taka kombinacją (niby to uniwersalne dla dysków WD) "WDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWD" ale nic nie działa.Szkoda dysku 120GB pojemności.

Drugi komp: nowszy bios(2005) na slave pisze bład dysku - na master muli cały bios i go jakby wiesza.Dodam dysk jest sprawny.Interesuje gdzie to hasło siedzi w elektronice dysku czy na talerzech bo może jakiś magnesik by pomógł ....


(Technik Elektro) #6

tam gdzie firmware. podaj dokładny model dysku.


(Endru1111) #7

WD Caviar 1200BB


(Technik Elektro) #8

z tego co się zorientowałem dysk możesz wyrzucić :-). albo skontaktuj się ze mną na gg.


(Endru1111) #9

Coś szukałem ale żadne z tych narzędzi go nie rusza,nawet dyskietki :frowning:

http://support.wdc.com/download/index.a ... =4&swid=12