Hasło na folder w Windowsie XP

Witam

Mam takie do Was pytanie, czy da się w windowie ustawic hasło, lub zrobić to za pomocą jakiegoś małego sprytnego programu aby:

  • żeby wejść do tego folderu trzeba wpisać hasło

  • po odinstalowaniu programu hasło zostaje

Wałkowane na forum wiele razy.

:szukaj:hasło + folder

Z tym to już będzie problem.

Możesz ręcznie usunąć wpis programu z dodaj / usuń programy do tego później ręcznie spróbować usunąć program z dysku.

Cały bajer tkwi w tym że pewnie już nie wejdziesz za Chiny na ten folder po takiej operacji.

==========================

Mały update:

programy tego typu zazwyczaj nie dają się usunąć w taki sposób, a nawet jesli to ponowna instalacja programu powinna usunąc problem (czyt. nadal po wpisaniu hasła wejdziemy do tego folderu)

sry ze nie poszukalem

dokładnie tego mi trzeba !!

Zapisuj pliki w archiwach zabezpieczonych hasłem! Większość kompresorów umożliwia taki bajer!

ehhhhh, założyłem hasło na ten plik, usunołem ten normalny a zostawiłem ten z kłódką ale nie znam hasłą bo wpisałem byle co a coś zle zrobiłem i nie zablokowałem tego co chciałem x_X

Handy Recover -program do przywracania plików… powodzenia :slight_smile:

Pyra , a czy nie wystarczy Ci folder skompresowany .ZIP

Masz w nim możliwość nadania hasła do folderu, nie musisz nic instalować, ponieważ jest to część systemu Windows :stuck_out_tongue: Mi ta funkcja w zupełności wystarcza ;]

:spoko:

W najnowszym Niezbędniku jest program do zakłądania haseł na foldery. W numerze 4/2006. Jego nazwa to MySecretFolder XP 4.2.

Jeśli są to pliki, z których się często korzysta, nie jest to wygodne rozwiązanie.

Hasło do takiego folderu bardzo łatwo złamać ze względu na słaby rodzaj szyfrowania. Z szyfrowaniem archiwów .zip najlepiej radzi sobie program WinZip, ponieważ oferuje, prócz standardowego, szyfrowanie metodą AES.