Haslo na koncie administratora

nie mam zadnego hasla a jak wlaczam kompa to wyskakuje mi ramka ze mam podac haslo naciskam enter i jest looz windows sie wlacza. jak sie pozbyc tej ramki ?? jest ona ucazliwa

Jakiego systemu używasz ? XP ?

Konta Administratora to nie używaj tylko zrób sobie swoje konto z zaawansowanymi uprawnieniami lub administratora jak koniecznie chcesz. :smiley:

tak XP

panel sterowania/konta uzytkownikow/zmien sposob logowania lub wylogowywania uzytkownikow/ zahacz funkcje “uzyj ekranu powitanego” jesli masz jakies dodatkowe konto. Wystarczy wowczas kliknac bez podawania hasla.

Jesli chcesz uniknac tego mozesz usunac z tej lokalizacji wszystkie konta procz administratora i goscia. Wtedy nie bedzie Cie meczyc logowanie.

Jest jeszcze taki myk…

Start -> Run -> wpisz ‘Control Userpasswords2’. Podswitl (wybierz) użytkownika, który ma być automatycznie logowany, a następnie odznaczamy (jezeli juz jest odznaczone to zaznacz i odznacz) “Aby uzywac tego komputerra, uzytkownik musi wprowadzic nazwe uzytkownika i haslo” kliknij zastosuj. Pojawi się okienko z monitem o wpisanie hasła; wpisz hasło wybranego wcześniej użytkownika i kliknij OK.

juz nie mam tej ramki ale kosztem tego ze pokazuje mi sie ekran powitalny a tego tez nie che miec:( wlasnie dlatego jak wczoraj wylaczylem ekran powitalny “zapraszamy” wskoczyla mi ta ramka teraz szukam nastepnego rozwiazania problemu czy mozna nie miec ekranu pow. i ramki ??

Bez ekranu powitalnego:

W uruchom wpisz msconfig > Enter

Przejdż do BOOT.INI ,zaznacz opcję /NOGUI BOOT i ok.

Restartuj kompa.