Hasło na Windows XP

Witam wszystkich mam do was pytanie , na temat zakładania hasła na windowsa .Właściwie chodzi mi jak założyć hasło żeby nikt je nie obszedł inną

metodą , bo tak sie słada że mam takiego genialnego brata że bez trudu obchodzi to i nie mam pojęcia jak a on mi nie powie. Może jest jakiś program

który załatwi ten mój problemik.

KRZYCH1984 , załóż hasło na konto Administrator, na Swoje konto także załóż hasło, daj swojemu kontu prawa administratora a bratu konto z ograniczeniami.

nie o to mi chodziło ja chce żeby w ogóle do mego kompa nie wchodził, ponieważ ma swego kompa ma neta a do kompa wchodzi żeby buszował mi po dysku i bawił sie z ustawieniami w systemie

NO to mu nie zakładaj konta i nie dawaj hasła administratora

Generalnie rzecz biorąc, poza metodami typu “brute force” (no wiesz, takimi typu "noga - d*pa - drzwi :smiley: ) ie ma skutecznej metody na takich genialnych braci jeżeli tylko ma fizyczny dostęp do komputera. Możesz kombinować z hasłem na BIOS, silnym hasłem w systemie czy nawet zabezpieczeniem sprzętowym (parę przykładów tutaj). Tyle, że hasła na BIOS czy system dość łatwo można obejść a rozwiązania sprzętowe są albo drogie albo w warunkach domowych niewygodne i bez sensowne.

Tak czy siak - jedyny sposób to albo perswazja, stopniowana od łagodnej, ustnej aż do użycia siły albo solidny zamek w drzwiach pokoju :).

a może to ci podpasuje http://mariusz.rzeszow.pl/

Proponuję tak, hehe :slight_smile: