Hasło na zewnętrzny dysk twardy

Witam!

Potrzebuje programiku, w którym utworzę hasło dla zewnętrznego dysku twardego 3,5 cala. Nie interesuje mnie szyfrowanie danych(Truecrypt etc.). Chce tylko zeby przy podlaczaniu dysku do kompa wyskakiwal komunikat i prosil o haslo, jesli go nie podam to nie mam dostepu do danych, nic na niego nie wgram, nie sformatuje itd. Jest w ogole cos takiego?

Disk Password Protection ??

Aplikacja oferuje, między innymi:

  1. Ukrywanie dysków i partycji oraz ich ochronę za pomocą klucza AES 256 - czyli typu truecrypt

  2. Zabezpieczenie dostępu do Systemu za pomocą hasła - taki bajer to ma kazdy windows w standardzie

  3. Współpraca z dyskami przenośnymi - w jakim sensie wspolpraca? Czy wlasnie zakladanie hasla bez zadnego szyfrowania czy oferuje to co pkcie 1 tyle ze na przenosnym?

Koniecznie nie chce truecrypta bo jesli wezme gdzies ze soba ten dysk i bede chcial podlaczyc do innego kompa(nie bedzie tam TC) to mi nie pojdzie, bede widzial tylko jeden mega plik…

Z tego co wlasnie widze w tym programiku jest podobnie. Na pewno jest prostszy niz TC ale nadal bez niego nic nie zrobie…

Może pomoże…

%5C/viewtopic.php?f=3&t=4130&p=24112