HASłO W BIOSIE DELL Latitude CPx

Mam kłopot . Kupiłem laptop Dell Latitude CPx 650. Ma okrojony XP + SP2. Chciałbym zmienić na standardowy XP jednak gdy wkładam płytę instalacyjną system nie pozwala jej zainstalować - bo moja zainstalowana wersja systemu jest nowsza. Chciałem ustawić aby najpierw czytał CD ale tu problem - okazało się, że w biosie przy zmianie konfiguracji jest hasło - a właściciel zapomniał hasła. Czy można je usunąć lub inaczej zainstalować Windowsa XP. ![-o<

Szukaj programów do kasowania hasła bios. Kiedyś z jednego korzystałem, lecz nie pamiętam jak się nazywał. Na pewno nie jest to bezpieczna zabawa. Jak już znajdziesz, to sprawdź w dokumentacji, czy Twój bios jest obsługiwany.

Miałem kiedyś takie, ale nic z tego nie wypaliło. Mógłbyś zresetować BIOS, ale to już chyba w serwisie, bo samemu raczej nie dasz rady.

Każdy producent płyty głównej zostawia furtkę na taką ewentualność czyli hało uniwersalne przypisane do modelu jak mi sie wydaje i przypuszczalnie jeśli znajdziesz stronę producenta płyty głównej i model to gdzieś to uniwersalne hasło również da się na pewno odnaleźć - choć na 100% nie ręczę ale to chyba możliwe - może ktoś w temacie będzie miał więcej wiedzy - kiedyś jakieś czasopismo podawało hasła uniwersalne ale juz nie pamietam jakie i kiedy - czyli jakaś szansa jest.

może któreś z tych :

http://www.ochrona.bajo.pl/1259,uniwersalne,hasla,bios.html

A inaczej zainstalować windows czasem można klikając F8 lub F12 podczas uruchamiania kompa i wybierając strzałkami i potwierdzając Enterem napęd z którego ma wystartować ja instalowałem tak windowsy mając hasło na biosie (tylko do setupu , ale tu o to idzie właśnie chyba), ale nie wiem czy dotyczy to wszystkich modeli płyt głównych czy tylko niektórych - spróbuj F8 jak nic to F12 może pójdzie…

Słyszałem kiedyś , że czasem pomaga wyciągnięcie bateryjki lub działanie na zworkach - lecz nie wiem czy to też dotyczy laptopów. No i co najważniejsze jeszcze go nie rozbierałem więc nie chciałbym czegoś uszkodzić

Dodane 27.01.2009 (Wt) 21:05

dzięki jest uniwersal - " Dell " - ale nic nie pomogło

Tu masz artykuł, na końcu link do paru programów

http://computersun.pl/bios/artykuly/zla … u_102.html

Dzięki Tobi. Artykuł jest super a i programy też są - tak jak pisałeś.

Wszystko poczytam i sprawdzę - nawet jeśli nie pomoże to widzę, że dużo się nauczę.

Dzięki

Dodane 28.01.2009 (Śr) 12:03

Dzięki wszystkim za chęć pomocy.

Główny cel został osiągnięty - XP wgrany. / jax-q dzięki za sugestię - pomogło /

Wprawdzie nie udało mi się złamać hasła w biosie - to dzięki informacjom Tobiego dużo się dowiedziałem o biosie. Programy tez są ciekawe - szkoda tylko, że Dell jest zawsze pomijany.

Raz jeszcze dzięki. :slight_smile:

witam tez mam takiego laptopa i się właśnie zastawaniem jak xp będzie na nim chodził?