Hasło w Biosie - ile razy można zgadywać?

Witam!!

Mam pytanko jak w temacie. Założyłem znajomej hasełko w Biosie na wejście do kompa. Ona gdzieś wyszła i dzieci zaczęły zgadywać ileś tam razy. Jak wróciła i wpisała właściwe hasło to system jej nie odpalił…pojawił sie napis, że nie ma systemu na HDD i żeby włożyła dyskietkę systemową.

Ma na kompie Windowsa XP Prof.

Pytanie…czy komputer mógł zostać zablokowany wskutek nadmiernej ilości prób zgadnięcia hasła. Pamiętam, że kiedyś można było hasło założone w Biosie zgadywać coś koło 3 razy…nie wiem jak jest teraz. Czy ktoś coś wie na ten temat (tylko bez linków proszę). Chciałbym wyeliminować tę ewentualność.

Z góry dziekuję :slight_smile:

Hmm. Dziwna sprawa. U mnie zawsze, gdy założyłem hasło na bios podczas uruchomienia kompa i wpisania 3 razy źle hasła trzeba było zrobić reset kompa i znowu można było próbować… Dziwna sprawa :?

A może wystarczy zresetować BIOS ?

Spróbuj.

a reset master boot record’u nie pomoże??

A może w napędzie miała dyskietke 1.44 i botowanie ustawione z Flopy i tak się dzieje.

Zmień baterie podtrzymującą bios.

Ustaw napędy i tryby na AUTO.

Wymień taśme między dyskiem a płytą główną.

Hasło możesz wpisywać ile razy chcesz i nic się nie dzieje,ewentualnie trzeba zrobić restart kompa.

Zależy o który boot chodzi. Czy ten do rozruchu systemu,powstający podczas jego instalacji,czy boot record.

Jak ten pierwszy to trzeba zastosować komende fixboot W konsoli odzyskiwania Windowsa Xp. Jeśli zaś ten drugi,to nalerzy wpisać fixmbr