Hasło w Biosie - Problem

Na początku chciałbym przywitać wszystkich userów tego forum. Myślę, że miło spędzę tutaj czas, czytając i pisząc. Mam problem z User Passwordem, który ustawiam w biosie kompa. Po odpaleniu kompa nie wyświetla mi się te okienko o żądanie hasła tylko zwyczajnie otwiera mi się system. Potrzebuję tego hasła ponieważ młodsza skopiowała sobie dyskietkę, która restartuje moje hasła w win. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Z góry dziękuje.

PS myślę, że w dobrym dziale umieściłem mój temat.

Teraz piszę z pamięci, ale może coś podpowiem.

Ustaw w BIOSie hasło Administratora nie Usera.

Wyłącz rozruch z dyskietki i CD, bo hasło w BIOSie też łatwo skasować.

Jeszcze jest jedna opcja w BIOSie, którą musisz zmienić. Chodzi o to, co te hasło ma zabezpieczać. Tam jest chyba start komputera i start systemu. Musisz ustawić na start komputera.

Jak tak zabezpieczysz, to tylko wyciągnięcie bateri z płyty głównej lub ClearCMOS skasuje hasło [-X , ale do komputera i tak pójdzie się dostać. :frowning:

w biosie jest taka opcja by POST pytał się o hasło przed rozruchem systemu poszukaj.

przepraszam, że nie odpisywałem ale na nartach byłem

ustawiłem User i Supervisor password i dalej nie działa

technik gdzie jest ta opcja by POST nic nie znalazłem

Vexor ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jak nie ma to tary bios. Sciagnij jakis nowszy wiecej sie mnie nie pytaj bo nie wiem :stuck_out_tongue: