HD 3850 AGP przegrzewa się

Witam! mam taki problem iż gdy gram w gry z bardziej wymagająca grafiką po kilku minutach temperatura gpu skacze do 110C i więcej i komputer sie zawiesza, monitor wyłącza i tylko reset pomaga, wie ktoś jak rozwiązać ten problem? wcześniej wszystko było ok

Wcześniej, tzn? Majstrowałeś coś?

Standardowo - chłodzenie prawidłowo zamontowane, dobry obieg powietrza w obudowie, wentylator kręci się na chłodzeniu grafiki, nie ma kurzu?

wcześniej znaczy zanim sie zaczeło zawieszać :stuck_out_tongue:

Wyczyść dokładnie kartę i wymień pastę termoprzewodzacą.

Czyszczenie układu chłodzenia, dokładnie z wszelakiego kurzu. Przesmarować najlepiej smarem TF z silikonem (AG Chemia) wentylator w środku i wymiana pasty pomiędzy radiatorem a układem GPU. Tylko pastę termo też porządniejszą daj.

A może wcześniej stawiałeś tylko pasjansa ? [-X

nie nie stawiałem tylko pasjansa, w crysisa1 i 2 grałem np bez problemów, w spoczynku karta ma temperature około 55C wiec jest niby normalna ale przy obciążeniu skacze do 110-120, gry sie zaczynają ciąć i po chwili monitor się wyłańcza…chyba ze to jest wina płyty głównej, nie wiem…wczoraj przeczyściłem z kurzu dokładnie, zdjąłem wentylator z radiatorem i ogólnie przeczyściłem, jak rozkręciłem kompa zaraz po graniu to karty nie dało sie w ręcach utrzymać bo parzyła :slight_smile:

No 55 w spoczynku nie wiem czy to norma, moja ma tyle przy Crysisie2 i CoD:MW3

http://www.legitreviews.com/images/revi … esults.jpg

A jaką autor ma obudowę i czy jest dobrze wentylowana?