HD 4850 ustawianie zegarów GPU i pamięci

Cześć mam takie pytanie. Moja karta w idle ma 48 stopni (pasywna od gigabyte wersja silent cell) Czy jak ustawie jej najniższe zegary czyli GPU 500mHz i pamięci 960mHz to czy jeszcze się obniży? I jak będzie z grami? Jakiś duży spadek wydajności? Domyślnie były ustawione GPU 640 pamięci 960. Aha podczas gry miałem max 62 stopnie przy tych zegarach. Spróbowałem ją minimalnie kręcić i dałem GPU 700mHz i pamięci 1000mHz temperatura skoczyła do 65 stopni. Ile max ją można ewentualnie podkręcić? Szkoda ją spalić bo jak na razie wszystko co chciałem żeby mi działało to działa

Temperatury jakie uzyskałeś nawet przy podkręceniu (65 stopni) są jak najbardziej ok. Myślę, że można podkręcić do 740 i 1050 na pamięciach.

Jednakże jeśli bez podkręcania karta daje sobie radę w takich warunkach jak Ty chcesz to lepiej na razie zostawić tak jak jest a OC robić dopiero jak będzie to potrzebne :wink:

Zobaczymy jak gry będą śmigać na minimalnych taktowaniach. Jak będzie ok to zostawię. Chociaż myślałem żeby zamontować na niej jakiś wiatrak 80mm. Jak już jesteśmy w temacie to zapytam od razu. Zauważyłem że coraz głośniej chodzi wiatrak na procesorze (regularnie czyszczony) i o ile na początku komputer był nie słyszalny tak teraz niestety ale już go słyszę. A jak zmniejszę obroty w speedfanie i odpalę jakąś grę to mi wywala bluescreena i reset. Aż tak bardzo się nagrzewa? Wywala bluescreena o nazwie DRIVER- IRQL- NOT- LESS or equal ale tylko wtedy kiedy właśnie są zmniejszone prędkości wiatraka. Jak chodzi na full jest ok

Sprawdź pastę termoprzewodzącą pod procesorem. Być może zaschła i nie przewodzi ciepła jak powinna (lub wcale).

Hmm… Kompa mam pół roku dopiero. Aż tak szybko by wyschła? Speed fan pokazuje w idle na max obrotach

speeds.jpg

I na minimalnych obrotach w idle

speed2l.jpg