HD 4890 vs HD 5770?

Przy tych temperaturach na zewnątrz to chyba i tak dobra temperatura tym bardziej że z przodu mam wiatrak 120mm i z tyłu też :stuck_out_tongue:

Chyba rzeczywiscie ja wezme.

nie wiem co wam przeszkadza większe wydzielanie ciepła i hałas na 4890. To jest tylko marginalny problem w porównaniu do dużo lepszej wydajności w większości gier, a to chyba jest najważniejsze.

Tylko obie te karty mają porównywalną wydajność, a jak ktoś lubi piecyk gratis to jego sprawa…

Nie jestem entuzjastą kart z tak wysokim poborem energii, gdyż:

najczęściej padają wskutek przegrzania ,

nie sprzyjają temperaturom pomieszczenia w okresie letnim.

Dane mi było usłyszeć także “w akcji” HD4870 oraz GTX280 - choćbym mógł kupić taką kartę za 100PLN, zrobiłbym to tylko po to, by ją drożej odsprzedać…

Poza tym temat porównywania tych dwóch kart uznać możemy za zakończony - jabolewski podrzucił kartę znacznie wydajniejszą niż tytułowy 5770…

znacznie wydajniejszą od 5770 tak, ale od 4890 już nie za bardzo. Ale do Malcolma należy wybór. Jednakże jeżeli chce karte do gier to ja polecałbym 5850. Przy dobrym procesorze pograsz w rozdzielczości 1680x1050 z maksymalnymi detalami we wszystkie gry na rynku.

Kupiłem 5830 - nie sądzę co prawda, że jest to jakaś duża oszczędność prądu, ale… lepsze pewnie niż 5770.

Jak to jest z tym poborem mocy? W porównaniu z 5770 o ile więcej?

Trochę więcej pewno ciągnie niż 5770. Choć ja na twoim miejscu bym dołożył i kupił 5850, ale jeżeli masz w miarę porządny procesor i pamięć to ten 5830 powinien dać sobie dobrze radę w każdej grze.

Myślę, że 5830 da sobie radę tymbardziej, że nie gram w jakieś hiper tytuły …

a konfiguracja

Phenom x6 1100T

Sabertooth 990FX

XMS 3 8GB

Corsair 850W TX850v2

Co do poboru mocy… tylko trochę więcej niż 5770 czy sporo więcej?

Zawsze się zastanawiam czy pobór mocy w testach jest podawany dla całego zestawu testowego czy tylko dla karty…

4890 coś koło 200W TDP

5830 175W TDP

Ale seria 5 radeonów ma bardzo niskie zużycie energii bez obciążenia, podczas wyświetlania pulpitu windows te karty chyba nie pobierają więcej jak 40W.