HD 5770 wariuje, prosze o pomoc

Witam, mam od paru tygodni problem z kartą graficzną ATI Radeon HD 5770. Na początku były tylko jakieś dziwne krateczki małem pojawiające sie losowo na ekranie. Potem przyszła pora na kreski aż obecnie mam takie zniekształcenia obrazu że cieżko mi jest cokolwiek zobaczyć na ekranie. Probowałem zaktualizować sterownik ale to nic nie dało, Usunąlem sterowniki + oprogramowanie i też to nic nie dało. Roczna gwarancja skończyla mi sie w listopadzie ubiegłego roku. Bardzo prosze doradzcie mi coś. Jest jakaś nadzieja?

obecny screen shot wyglada bardzo ladnie w porownaniu z tym co mam na ekranie. Sprawdzilem tez inny monitor i problem ten sam.

http://img96.imageshack.us/img96/962/atiqw.jpg

spróbuj skorzystać z atitool, jest tam możliwość ograniczenia taktowania na gpu/ramach zmniejsz taktowanie. jak komputer odpala pojawiają się artefakty ?? zanim zacznie się system ładować :slight_smile:

jak sie system uruchomi to jest normalnie, wczoraj usunalem sterownik ponownie i pozwolilem mu pochodzic na domyslnych sterach z windwosa. Na nizszej rozjechanej rozdzielczości chodziło ok. Dziś zainstalowałem nowe stery i problem powrócił. Myślałem że to temperatura. Dzięki ati tools zwiekszylem manualnie moc wiatraka, temperatura spadła znacznie ale to nic nie dało. Nawet uruchomiłem test do auto podkrecania i z wartości 850 i 1200 zrobiło mi 950 i o ile pamietam 1325. Dalej problem wystepowal. Czyli uważasz że powinienem zaniżyć te wartosci? Karta przez ponad rok działała idealnie na domyślnych ustawieniach.

hmm domyślnych sterach windowsa ? a jaki system ? karta w trybie vga nie odpala w pełni (brak jest akceleracji sprzętowej) nie działa większość funkcjonalności chipsetu stąd brak artefaktów, spróbuj zmniejszyć taktowania ? jak z zakurzeniem chłodzenia, grzeje się mocno ?

temperatuja jest ok, tak jak napisałem nawet ustawiłem wiatrak na 70% przez co temperatura znacznie sie zmiejszyla ale problemdalej wystepowal. Mam win7 32bit i połaczenie przez DVI do monitora i VGA do TV. W chwili obecnej mam ustawienia tylko na pojedyczńczy monitor.

Spróbuje zmniejszyc taktowanie puźniej i dam znać, musze wracać do pracy. Dziękuje za chęć pomocy.

skończyła ci się gwarancja producenta, jednak w Polsce jest jeszcze niezgodność towaru z umową która trwa 2 lata od sprzedania produktu i jest nie zależna od gwarancji producenta.

Jednym słowem idź do sklepu w którym kupiłeś z kartą i paragonem zakupu i zgłoś jako niezgodność towaru z umową, mają chyba 2 tyg na odpowiedż. Po 30 dniach bez odp. uznaje się że reklamacja została przyjęta.

ja niestety nie mieszkam w PL, bylem juz w sklepie z paragonem ale powiedzieli mi ze nic nie moga zrobic.

jeśli mieszkasz w kraju UE to sprawdź czy przypadkiem odpowiedzialność sprzedawcy nie występuje w twoim kraju - bo zapewne ten przepis nie jest naszym pomysłem a UE…

Co do sklepu to u nas też często sklepy nie informują o tym prawie które przysługuje klientowi więc u Ciebie też tak może być.

znacznie zmniejszyłem taktowanie i wyglada to lepiej, sporadycznie pojawiaja sie male kwadraciki w roznych miejscach na ekranie ale przynajmniej wszystko jest widoczne. Troche jest to wkurzające bo mogę chyba zapomnieć o graniu a po to kupiłem tą karte. Czy podejrzewa ktoś czego to jest wina? Jest jakaś szansa na naprawienie tego?

Mawiają, że na takie usterki najlepszy jest piekarnik - jak nie masz nic do stracenia to poczytaj na elektrodzie i działaj… :wink:

możliwe że powstały zimne luty i ich wygrzanie/reballing pomoże, być może wyjściem jest przeczyszczenie chłodzenia lub wymiana na jakieś mocniejsze, tudzież dodatkowe wiatraczki w obudowie - karta przegrzewa się (gpu, ram)

daj jest ten problem, znowu sie zaczęło bez żadnego powodu. Możecie mi coś poradzić proszę? Co to jest to wygrzanie/reballing?