HD 6950 jaki producent najlepszy do OC?

(Bartek Ulatowski) #1

Witam,

tak jak w temacie potrzebuje Waszej opini i porady, chce kupic HD 6950 ale nie wiem ktory z producentow bedzie najlepszy do OC.

Obecnie mam HD 6850 od Gigabyte w wersji OC i potrzebuje jakies lepszej konstrukcji bo moją karte nic nie podkręce.

Karty od Gigabyte w wersji OC kompletnie nie nadaja sie do OC poniewaz maja zablokowana mozliwosc zmiany napiecia. Fabryczne OC tek karty to 820/1050, dalo mi sie wyciaganac 860/1100 stabilne w OCCT bez Errorów - czyli bez rewelacji, gdybym mial mozliwosc zmiany napiecia to bym napewno pociagnal do 900-1000 :slight_smile:

Poleccie mi producenta tego modelu (HD 6950) ktory ma b.dobre/dobre wlasciwowsci OC.

Dziekuje i Pozdrawiam.

(Kwarc21) #2

JA mam Gigabyte GTX 460 w ver.SOC i bardzo dobrze się kręci za pomocą programu dołączonego na płycie OC GURU.Możesz nim zmieniać co tylko chcesz.

(Ascent) #3

Jeżeli kupujesz kartę żeby zrobić na niej mocne OC to najlepszym wyborem będzie ta karta od nVidii: MSI GTX560Ti 1GB - poczytaj o możliwościach tej karty, po podkręceniu osiąga wydajność GTX'a 570.

A gdybyś nadal upierał się przy HD6950 (która także nie jest królem OC, jak aktualnie większość Radków) to kupuj model od HIS bądź Sapphire

(T Luk) #4

A w jakiej będziesz grać rozdzielczości i w jakie gierki skoro zakładasz, że OC będzie niezbędne?

(Bartek Ulatowski) #5

Nie jestem uparty w tej dziedzinie tym bardziej nie jestem fanboyem ATI czy tez NVidi :slight_smile: jestem sklonny na Twoja propozycje :slight_smile: tymbardziej widze ze ta karte idzie dostac do 1000zl a wlasnie taka cena max mnie interesuje :slight_smile:

a co do tego GTXa to mowisz o wersji HAWK? bo cos takiego znalazlem na allegro:

http://allegro.pl/msi-gf-gtx-560-ti-hawk-1024mb-cuda-ddr5-dvi-hdmi-i1833869683.html

Gram w 1600x900 bo to maksymalna mojego monitora, a OC robie dlatego bo chce wyciagnac max z karty bo ostatnio kupilem nowa obudowe i 6x wentylow 120mm i bardzo spadly mi temperatury i wlasnie dlatego postanowilem ze pobawie sie w OC, procek podkrecilem do 4GHz zanim kupilem nowa obudowe wraz z wentylami i wtedy mialem ok. 28-31 stopni idle, a teraz temp. spada nawet do 22 stopni idle :smiley: to samo dotyczy sie karty graficznej spadek temp. o ok. 5-7 stopni w idle :slight_smile:

No i chcialbym jeszcze pograc w gierki 2011/12 na max detalach :slight_smile:

Jest mozliwosc wgrania do mojego Gigabyte HD 6850 jakiegos nowego biosu zeby oc zmieniac napieicie? bo bez tego to max 860 taktowania na rdzeniu wyciagam a to malo :confused: - sadze ze moja karta w wersji OC producenta ma zablokowana mozliwosc zmiany napiecia :confused:

(Ascent) #6

W tej rozdzielczości górą będzie GTX. Co do OC karty to na początku nie będzie to miało większego sensu, bo będzie ona ograniczana przez Phenoma 955 :slight_smile:

Jeśli cię stać to możesz dołożyć do tej wersji HAWK - ma ona trochę wydajniejsze chłodzenie w stosunku do TwinFrozr II (ja podałem propozycję karty z TFII).

(Bartek Ulatowski) #7

Zawsze moge podkrecic mojego Phenoma :slight_smile: mysle ze to 4.5GHz bym go jeszcze pociagnal :>

A powiedz mi jest mozliwosc wgrania innego BIOSu do mojego Gigusia zeby moc zmieniac napiecie? :slight_smile:

Albo moze jest jakis pogram ktory mi to umozliwi bo np. w MSI afterburner nie moglem :frowning:

Albo inaczej jaka polecacie karte lepsza niz HD 6850, oraz taka ktora bede mogl podkrecic do 950-1000/1200 do 800-1000zl i ktora nie bedzie ograniczal moj Phenom 4GHz ? gram w 1600x900 (max rodzdzielczosc)