HD2600XT i zwisy HL2 episode one

Witam.

Niedawno nabylem karte Gecube HD2600XT na pamieciach DDR4. Jednakze mam pewien problem, zwisy calego kompa, a nie tylko systemu (wlacznie z wylaczeniem obrazu) w niemal każdej grze, ale opisze to na przykladzie HL2: EO. Zasadniczo wszystko jest w porzadku, jednakze gram sobie gram i ciach :\ Zauwazylem ze dzieje sie to w okolicach wody. Nie wiem co to oznacza ale wg. mnie dowodzi bardziej istnienia problemu w sofcie niz w samej karcie. W innych grach zdecydowanie zadziej i w innych okolicznosciach zapewne, ale mniemam ze zwiazanych z tym samym mechanizmem co przy wodzie w HL2.

Ma ktos jakis pomysl? ja juz przetestowalem wszystko co mozliwe.

Dodam tylko ze:

  • najnowszy sterownik (catalyst 8.1, zreszta na innych to samo),

  • plyta asus P5B-E, najnowszy bios,

  • temp. wszystkie w normie, od CPU, przez grafe po zasilacz, mierzone via soft jak i przez zew. czujnik,

  • zasilacz 410W chieftec na pewno wystarcza bo grafa bierze tylko 2W wiecej niz moja poprzednia,

  • jak wloze starego x600pro wszystko jest w porzadku, takze odpadaja jakies teorie o syfie z poprzedniego sterownika,

  • w 3Dmark’u moge zapuscic nawet 2h test i nic sie nie stanie,

Dziwne na swojej grafice nic takiego nie mam chodiz jak marzenie . Możliwe że masz wgrany błędny bios do grafiki wyczytałem że ok 30tyś sztuk posiada ten feler i jedynie co możesz zrobić to oddać na gwarancji żeby ci wgrali nowy lub wymienili.

Hmmm, tez o tym slyszalem, ale wydawalo mi sie ze to dotyczylo modelu gigabyte’a :wink:

A nie mozna gdzies pobrac tego biosu? na stronie gecube niestety nie ma nic w tym temacie :\ bo bym sobie to sam zrobil, nie takie rzeczy sie juz robilo :P.

Możliwe że gigabyta :stuck_out_tongue: nie pamiętam dokładnie,

Zobacz na stronie producenta tam powinno być ale najlepszym rozwiązaniem będzie jak oddasz tą karte na gwarancji

Sprawdz kartę u kolegi jeśli będzie to samo trudno serwis, ważne że gwarancja jest :). Miałem tę grafikę z DDR3 i nie miałem problemów z żadną grą nie licząc crysisa do którego jest fix.

Zaraz sproboje na kompie obok :wink: wiec kolega zbedny. Karte kupowalem z allegro, ale juz sie dogadalem ze sprzedajacym wiec nie ma problemu w razie czego.

EDIT: W drugim kompie ta sama sytuacja :frowning: