HD4200 - wcale nie taka wydajna

(słabeusz) #1

Były głosy, że HD4200 jest o wiele lepsza od GF 5200FX. Guzik prawda bo nawet starsze gierki się tną na tej karcie.

Jaką powinienem kupić kartę by działało na full Sims 3?

(kamil_w) #2

Wyniki kart z 3DMark03:

HD4200 - 3662

GF5200FX - 1100

Jak dla mnie przeszło 3 razy większa wydajność to sporo.

Do poprawnego działania wymagana jest karta

Radeon 9600 - 2500

lub

GF Go 6200 - 2500

Tak więc HD4200 ma jeszcze spory zapas. Jeśli Simy nie działają ci poprawnie to albo nie masz zainstalowanych sterowników do tej karty albo masz taki syf w systemie, że dysk tak mieli poboczne procesy, że nie wyrabia już dla procesu głównego.

(słabeusz) #3

-Mam najnowsze Catalysty, inaczej by areo nie działało.

-Ustawiłem też opcje w grze na minimalne i też się tnie.

-Nie mam syfu bo sprawdzałem już emsi anti malware i avastem.

-W sterownikach ustawiłem jakość grafiki na performance.

Dysk właśnie nie mieli, jest cichutko.

-- Dodane 13.09.2010 (Pn) 9:38 --

Zainstalowałem directx9 i nic nie pomogło.

(Andrzej91) #4

To jeszcze podaj konfigurację całego kompa. Bo z doświadczenia wiem, że na HD4200 Simsy idą bez problemu. Podaj konfigurację kompa.

(słabeusz) #5

Problem rozwiązany! Trzeba było w biosie ustawić żeby integra korzystała z RAMU i Sideportu. Ja miałem ustawione, żeby integra korzystała tylko z sideportu. Dziwne, że była niska wydajność, przecież sideport to 128MB DDR3 :confused:

(kamil_w) #6

;|

A nie lepiej po prostu wyłączyć kartę zintegrowaną skoro korzystasz z zewnętrznej? ;|

(Andrzej91) #7

a z tego co kojarzę, HD4200 jest właśnie zintegrowana. A tak poza tym, kolega ma chyba laptopa.

(kamil_w) #8

Czy gdyby miał laptopa to pytałby się jaką kartę graficzną kupić? :wink:

(fiero) #9

Dość często ludzie piszą że chcą wymienić grafikę lub procka w laptopie więc nie powinno to jakoś specjalnie dziwić.