HD4850, GF7600GS spalone

Witam

Niestety przygoda z moim nowym PC zaczęła sie do d*** *($&^*&%^*$#)(*%& (*% tydzień po kupnie padła Płyta główna, ‘Niby’ wymienili na nową w Apollo, wszystko chodziło… minęło 2 tyg od kupna PC Grafa sie spaliła :confused: czyli Radek. Oddałem na serwis… dziś mija 5tyg od daty oddania. Dali mi zastępczego GF7600GS.

i właśnie dziś… odpaliłem muzyke, siedzę sobie przy innym biurku i składam kome a tu nagle sie monitor wyłączył… Myśle sobie stan uśpienia… ale nie… nie włącza sie w ogóle… po Resecie kompa Początkowe napisy jaki dysk itd… są… czerowno-białe :expressionless: w awaryjnym obraz jest normalnie wyinstalowałem stery ale dalej to samo nie włacza się PC normalnie… migną paski z systemu i czarny ekran… na XP i na Viście…

ODrazu jechać z całym PC na serwis czy tylko z grafiką ? Ich grafiką że tak powiem… :expressionless:

Co może być przyczyną tych spaleń ?

MoBo? zasilacz?

P.S sprzęt tak jak w podpisie… :?

P.S 2 nie sugerujcie ze w podpisie jest @… wszystko na default śmigało… jak dałem tego GF-a… żadnego o/c

Pozdrówko

Sprawdź napięcia miernikiem, może trafiłeś na wadliwą sztukę zasilacza. Posprawdzaj czy wszystkie wtyczki są podociskane. Jeżeli na monitorze pojawiają się takie ciekawe twory, spróbuj podłączyć monitor innym kablem.

Miernika to nie mam… najwyżej skołuje i zobacze…

Monitor CRT… to jak innym kablem podłącze :> ?

Wtyczki all OK

tak jak w 1 Poście…w awaryjnym obraz jest QL… znaczy sie dobry :stuck_out_tongue:

Jeżeli w awaryjnym wszystko ok to raczej opcja z uszkodzonym kablem odpada.

Ogólnie trochę niedokładnie przeczytałem pierwszego posta, sorry…

Komputer wariuje też przy standardowych zegarach tj bez OC?

jak by nie było to na standardowych sie zrypało… Moim skromnym zdaniem to raczej zasilacz daje złe napięcie(na złącze PCI-Ex ?) i się spyie… chociaz GF nie korzysta z dodatkowego zasilania… :confused: 2 grafa spalona w ciągu 7 tyg… :-o

Po sql jade chyba na serwis z całym PC… To Panowie się zdziwią:|

Więc ja bym obstawiał wadliwą sztukę PSU. Firma dobra ale cóż, uszkodzony sprzęt może trafić się zawsze. Gdy rozwiążesz swój problem, daj znać. Z ciekawości chciał bym wiedzieć czego to była wina.

No jasne że dam znać… Zawiozłem PC na serwis dziś… koleś miał nie tęgą mine jak powiedziałem że się grafa zjarała :smiley: Powiedział że teraz bedzie siedział 2 dni nad tym komputerem i sprawdzał bo już ma dość tych ciągłych problemów :smiley: ja zresztą też… PC ma być na piątek niby… także dam znać co i jak.

Pozdro 8)

No to tak… Mój Radek przybył z serwisu w takim stanie w jakim go wysłali w wyjaśnieniu było napisane “ingerencja użytkownika w chłodzenie karty” Chłodzenie a Accelero S1 rev.2 zmieniali panowie ze Sklepu… Grafe oczywiście na gware odniosłem z pudełkiem ale oni stwierdzili że jest nie potrzebne… i mamy co mamy… 5tyg czekałem żeby sie dowiedzieć ze nie przyjmą grafy… zawiozłem teraz chłodzenie i pudełko bo chcieli i powiedzieli że do końca przyszłego tygodnia będzie wiadomo wszystko…

P.S dali drugiego zastępczego GF7600GS

że tak powiem… Dosadny komentarz xD

Zatkało mnie lekko, można powiedzieć :?

No widzisz… a najlepsze jest to, że w głównym serwisie Gigabyte tj. w Poznaniu bodajże już maja napewno wpisany numer seryjny karty w baze danych i nic z reklamacji nie będzie… czyli szykuje się… Wielka kłótnia Sprzedawca vs Kupujący… :?