HD4850, GF7600GS spalone

(system) #1

Witam

Niestety przygoda z moim nowym PC zaczęła sie do d*** *($&^*&%^*$#)(*%& (*% tydzień po kupnie padła Płyta główna, 'Niby' wymienili na nową w Apollo, wszystko chodziło... minęło 2 tyg od kupna PC Grafa sie spaliła :confused: czyli Radek. Oddałem na serwis.. dziś mija 5tyg od daty oddania. Dali mi zastępczego GF7600GS.

i właśnie dziś... odpaliłem muzyke, siedzę sobie przy innym biurku i składam kome a tu nagle sie monitor wyłączył.. Myśle sobie stan uśpienia.. ale nie.. nie włącza sie w ogóle.. po Resecie kompa Początkowe napisy jaki dysk itd.. są... czerowno-białe :expressionless: w awaryjnym obraz jest normalnie wyinstalowałem stery ale dalej to samo nie włacza się PC normalnie.. migną paski z systemu i czarny ekran.. na XP i na Viście..

ODrazu jechać z całym PC na serwis czy tylko z grafiką ? Ich grafiką że tak powiem.. :expressionless:

Co może być przyczyną tych spaleń ?

MoBo? zasilacz?

P.S sprzęt tak jak w podpisie.. :?

P.S 2 nie sugerujcie ze w podpisie jest @... wszystko na default śmigało... jak dałem tego GF-a.. żadnego o/c

Pozdrówko

(Michalheo) #2

Sprawdź napięcia miernikiem, może trafiłeś na wadliwą sztukę zasilacza. Posprawdzaj czy wszystkie wtyczki są podociskane. Jeżeli na monitorze pojawiają się takie ciekawe twory, spróbuj podłączyć monitor innym kablem.

(system) #3

Miernika to nie mam.. najwyżej skołuje i zobacze..

Monitor CRT.. to jak innym kablem podłącze :> ?

Wtyczki all OK

tak jak w 1 Poście..w awaryjnym obraz jest QL... znaczy sie dobry :stuck_out_tongue:

(Michalheo) #4

Jeżeli w awaryjnym wszystko ok to raczej opcja z uszkodzonym kablem odpada.

Ogólnie trochę niedokładnie przeczytałem pierwszego posta, sorry...

Komputer wariuje też przy standardowych zegarach tj bez OC?

(system) #5

jak by nie było to na standardowych sie zrypało.. Moim skromnym zdaniem to raczej zasilacz daje złe napięcie(na złącze PCI-Ex ?) i się spyie.. chociaz GF nie korzysta z dodatkowego zasilania.. :confused: 2 grafa spalona w ciągu 7 tyg.. :-o

Po sql jade chyba na serwis z całym PC.. To Panowie się zdziwią:expressionless:

(Michalheo) #6

Więc ja bym obstawiał wadliwą sztukę PSU. Firma dobra ale cóż, uszkodzony sprzęt może trafić się zawsze. Gdy rozwiążesz swój problem, daj znać. Z ciekawości chciał bym wiedzieć czego to była wina.

(system) #7

No jasne że dam znać... Zawiozłem PC na serwis dziś... koleś miał nie tęgą mine jak powiedziałem że się grafa zjarała :smiley: Powiedział że teraz bedzie siedział 2 dni nad tym komputerem i sprawdzał bo już ma dość tych ciągłych problemów :smiley: ja zresztą też.. PC ma być na piątek niby.. także dam znać co i jak.

Pozdro 8)

(system) #8

No to tak.. Mój Radek przybył z serwisu w takim stanie w jakim go wysłali w wyjaśnieniu było napisane "ingerencja użytkownika w chłodzenie karty" Chłodzenie a Accelero S1 rev.2 zmieniali panowie ze Sklepu.. Grafe oczywiście na gware odniosłem z pudełkiem ale oni stwierdzili że jest nie potrzebne.. i mamy co mamy.. 5tyg czekałem żeby sie dowiedzieć ze nie przyjmą grafy.. zawiozłem teraz chłodzenie i pudełko bo chcieli i powiedzieli że do końca przyszłego tygodnia będzie wiadomo wszystko..

P.S dali drugiego zastępczego GF7600GS

(system) #9

że tak powiem.. Dosadny komentarz xD

(Menel) #10

Zatkało mnie lekko, można powiedzieć :?

(system) #11

No widzisz... a najlepsze jest to, że w głównym serwisie Gigabyte tj. w Poznaniu bodajże już maja napewno wpisany numer seryjny karty w baze danych i nic z reklamacji nie będzie.. czyli szykuje się... Wielka kłótnia Sprzedawca vs Kupujący.. :?