Hd4850 l2pro vs asus glaciator

(Zapas9) #1

Chciałbym zmienić chłodzenie w karcie amd asus eah hd4850 ( właściwie w dwóch , bo mój brat ma taką samą ). Ja sobie kupię arctic accelero twin turbo pro za jakiś miesiąc lub dwa ( a poza tym póki co jakoś wytrzymuję z tych głośnym glaciatorem jak na razie ) . Natomiast mój brat nie ma takiego budżetu i zdecydowałby się raczej na Arctic Cooling Accelero L2Pro i to jak najszybciej .Pytanie jest następujące : Czy l2 pro ma taką samą wydajność jak glaciator czy lepszą ? Bo jeśli ma nawet taką samą to on je weźmie. Żadne accelero s1 rev2 nie wchodzą w grę , bo dla mnie nie chce się dobierać wentylatorów do tego i jakimiś tam śrubkami ich mocować, natomiast budżet mojego brata jest ograniczony. Natomiast wiem , że jest problem z radiatorami na pamięci w tych chłodzeniach więc mam już założone Primecoooler PC-RHS1 (tak jak mój brat ).

(T Luk) #2

Co do wydajności Glaciatora to mogę jedynie spekulować, że ma raczej wydajność podobną do L2 Pro (L2 Pro to naprawdę spory kawałek aluminium a do tego wydajny wentylator) ale to Arcic będzie sporo cichszy. Nie miałem wcześniej do czynienia z Glaciatorami ale wiem, że Arctic L2 Pro to tak naprawdę jest "na styk" dla kart typu HD4850 lub GTS250. Masz tutaj stosowny test. W przypadku takich kart ważne jest też chłodzenie sekcji zasilania a nie tylko pamięci więc zadbaj też o radiatory na sekcję zasilania :slight_smile: