HD4850 rysuje grafikę przed posacią, którą się gra

Myślę, że wybrałem dobry dział bo temat dotyczy karty graficznej i chyba jej sterowników. Jeśli nie to proszę o przeniesienie. Mój problem jest dość specyficzny. Podczas gry np. w Wiedźmina, Guild Wars czy Call of Duty 4 grafika “dorysowuje” się tak jak by 5cm przed postacią, którą biegam. Ogólny zarys planszy i obiektów na niej jest widoczny, ale muszę podbiec bliżej żeby dostrzec szczegóły (grafika wtedy również się wygładza). Guild Wars to gra, która nawet na radku x1650 XT śmigała na maksymalnych detalach i przy rozdzielczości 1680x1050. Mam zainstalowane sterowniki w wersji 8.9, 8.8 nie chciały odpalić gierek w OpenGL. Problem się pojawił mniej więcej w czasie kiedy instalowałem 8.8. Nie wiem czy to wina tej konkretnej wersji sterowników czy może czegoś innego. Może trzeba coś ustawić w Catalyst Control Center? Proszę o pomoc.

P.S. Na najniższych detalach jest to samo. Kartę kilka razy miałem na 35% obrotów (FanFIX) i zapomniałem zmienić na 50% do grania. Efektem było rozgrzanie HD4850 do niecałych 100 stopni i przełączenie się na 100% obrotów (automatycznie). Możliwe że ją przegrzałem?

Przed instalacją Catalyst 8.9 odinstalowałeś poprzednią wersję ?

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane ?

Spróbuj odinstalować sterownik karty graficznej (pozostałości usuń programem Driver Cleaner) i zainstaluj jeszcze raz.

Ewentualnie spróbuj zainstalować Catalyst 8.10.

Tak przed instalacją 8.9 wywaliłem stare. Sterowniki od płyty głównej mam zainstalowane. Zaraz zainstaluję 8.10 i dam znać jak działa.

EDIT: Niestety nowe sterowniki nic nie dały. Dalej obraz się dorysowywuje.

spróbuj wgrac inne sterowniki

Na sterownikach starszych od 8.8 karta traci na wydajności. Muszę mieć wersję 8.9 / 8.10. Znajomi też mają problem z tą kartą. Jednemu się mocno przegrzewa przy wersji Golden Sample od Gainwarda. W ogóle czasami mam “małe” artefakty. Coś czuję po kościach, że jak nie uda mi się rozwiązać tego problemu to wyłącze FanFixa (tzn. dam obroty na auto) i poczekam aż się sama spali. Później jak ew. dostanę zwrot kasy to kupie coś od nVidii… Nawet podkręcony 8800GS działa lepiej niż HD4850 :confused: Da się zrobić coś z tym jeszcze zrobić?

W sumie już teraz możesz się z tym pokazać w serwisie, bo może to jakaś uszkodzona partia po prostu…

Z moim pierwszym HD4850 tez mialem problemy. Wlasciwie 1 i to duzy. Po zamontowaniu i odpaleniu kompa dzialal przez jakies 10minut i nagle zaczely sie pojawiac kreski, paski, kropki kolorowe. Reset zrobilem i juz nie chcial sie odpalic. Co sie stalo? Spalila sie, odeslalem do serwisu i na gwarancji wymienili. Radze zrobic to samo -> serwis!