HD5770 1GB vs. HD4870 1GB

amacrox warrior ax400-PNF :slight_smile: Czyli za słaby o 100W. Bo to w końcu 350W.

Dzięki za wszystko!

Dokładnie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Przepraszam, że odświeżam temat, ale to mój temat, a problem się tyczy tego samego.

Chciałem zapytać jaki spadek wydajności ma taki GTX 460 na PCIe 1.0 w porównaniu z płytą posiadającą PCIe 2.0? Warto dopłacać do mobo posiadające PCIe 2.0?

Nie wiem dokładnie, czy będzie w ogóle działać na takiej płycie… nie miałem nigdy takiego problemu, ale zapewne jeśli będzie działać, choć raczej chyba pcie 1 a 2.0 to chyba będą inne złącza a “prędkość” grafiki to raczej jest określana x4/x8/x16 w jakiej pracuje port pci-e.

Na PCIE 1.0 16x nie będzie żadnej różnicy wydajności… na 1.0 8x będzie jakieś 1-5%, dopiero węższe złącza znacząco ograniczają wydajność kart graficznych… Oczywiście po części zależy to też od gry, jeśli tytuł nie wymaga wymiany dużej ilości danych między ramem systemowym i ramem karty to nawet 1.0 2x wystarczy do napędzenia bardzo mocnych kart, ale to wyjątkowe przypadki. Ogólnie dobrze nie schodzić poniżej 8x.