HD6850 Uruchamia się za drugim razem

(Mateusz Rogolski2) #1

Posiadam sprzęt tak jak w stopce. Za każdym razem jak uruchamiam komputer ( włączam listwę elektryczną, później komputer) karta chodzi na maks obrotów i nie wyświetla obrazu. Dopiero jak wyłącze komputer i włącze go jeszcze raz, a listwa już jest włączona wszystko działa jak należy. Co jest grane?

(system) #2

Moim zdaniem winny jest zasilacz, a ściślej któryś z jego kondensatorów elektrolitycznych (wyschnięty lub uszkodzony). Potwierdzeniem może być normalny start komputera przy niewyłączonej listwie i włączniku na zasilaczu w pozycji 1, czyli ciągłym zasilaniu elementów wejściowych (w tym kondensatorów) zasilacza.

(Mateusz Rogolski2) #3

Przy moim starym GF9600GT nie było problemów. Tylko, że ta karta nie wymagała podłączenia dodatkowego zasilania. HD6850 wymaga dwóch wtyczek 2x6pin.

Słyszałem teorię też o wybrzuszonych kondensatorach na płycie głównej.

(Agatonster) #4

raigy6 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Psembol) #5

To ją obal sprawdzając czy nie są wybrzuszone :slight_smile:

(Mateusz Rogolski2) #6

Jakieś jeszzce propozycje?

Testowałem na innym komputerze + zasilacz Tracer zadziałało za 1 razem.

fortron.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

(system) #7

No, jeśli Ci działa normalnie na innym zasilaczu, to chyba wyciągnąłeś wniosek?

(Mateusz Rogolski2) #8

Poraj, mógłbyś zerknąć na zdjęcie?

(Psembol) #9

Na fotce kondensatory są raczej ok !

(Mateusz Rogolski2) #10

na płycie głównej również są okej. Może to wina chipsetu? bo mam Nforce630a/geforce7025 a kartę amd?

(Morek47) #11

ja dokładnie mam ten sam problem i ten sam chipset zasilacz mam nowy i to będzie raczej wina chipsetu...

(Mateusz Rogolski2) #12

Racja, zmieniłem zasilacz i dalej jest to samo, czyli wina chipsetu. Zmieniam płytę na coś z AMD.