HDD Guarder - karta przywracania - jak to działa?


(Voytec749) #1

Witam!

Otóż ku mojemu miłemu zaskoczeniu zostałem mianowany na admina szkolnej minipracowni w bibliotece - 4 kompy z Vistą Business dla czytelników :slight_smile:

No i teraz pojawia się pytanie... W tych kompach zamontowana jest karta przywacania HDD GUARDER BASIC http://www.hddguarder.com/new/solution_1.asp (ta mała z lewej) Chciałbym dowiedzieć się na jakiej dokładnie zasadzie to działa... No bo nie jest to przecież jakaś pamięć... Domniemam, że to coś po prostu monitoruje ruch w plikach i na tej podstawie zostawia te co trzeba :roll: Hmm chciałbym się dowiedzieć, aby jak najlepiej administrować biblioteką... Może ktoś z Was miał do czynienia z takim urządzonkiem??? Mile widziane jakieś rady i wskazówki :). Mam manuala w ENG i troszke PL, no ale wiadomo - nie ma nic cenniejszego niż doświadczenie :slight_smile:

Drugie takie pytanko czy jeśli na tych kompach są inne klucze Visty (co widać na naklejkach) mógłbym wszystko sobie porobić na jednym kompie, a później ładnie z obrazu np Ghosta (lub nawet samej Visty) wrzucić na pozostałe kompy?

Z góry dzięki za odpowiedźi

Pozdrawiam

Voytec


(Bambaryllo) #2

Witam. Zobacz tu: http://www.icim.men2007.pl/uploads/doku ... tekarz.pdf.

Zostałem "na ochotnika" wyznaczony do pomocy w bibliotece, nawet nie wiedziałem o tym HDD Guarderze i szukałem zabezpieczenia programowego Windows SteadyState z Windows Disk Protection, żeby dostosować IP, bramę i DNS do sieci szkolnej :). Akurat znalazłem ten manual. Pozdrawiam.