HDD - rozbieżności w raportach o wolnym miejscu

Witam,

Nie będę się rozpisywał ponieważ istotę problemu obrazuje ten screen:

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=13078

Poniżej warunki i zdarzenia jakie towarzyszyły utracie wolnego miejsca:

Na partycji D:\ miałem folder z plikami instalacyjnymi pewnej aplikacji (nie podaję jakiej ponieważ nie chcę sugerować, że ma to jakieś znaczenie - uważam osobiście, że nie ma). Po tym jak skorzystałem z tych plików, spakowałem całość WINRARem podając miejsce docelowe na innej partycji. Po spakowaniu usunąłem folder, o którym mowa w poprzednim zdaniu, metodą standardową, tj. z poziomu menu kontekstowego WINDOWSa. Procesowi usuwania nie towarzyszyły żadne błędy. W koszu nic nie ma. Ccleaner wyczyścił MFT. Nie jest to partycja systemowa. TOTALCMD nic nie widzi nawet w trybie widoku zaawansowanego. Jedyne co udało mi się ustalić to rozbieżności między raportami ze screen-a.

Proszę o podjęcie dyskusji w tym temacie i propozycje usunięcia problemu.

Włącz pokazywanie plików systemowych i ukrytych.

wywal kosz - ppm na kosz, wlasciwosci i dalej juz sobie poradzisz 8)

Włącz pokazywanie plików ukrytych i systemowych. Przejdź na C i wejdź do folderu RECYCLE i skasuj jego zawartość stosując kombinacje klawiszy shift+del. To samo na innych partycjach.

Nie obraźcie się, ale nie zrozumieliście istoty problemu i nie doczytaliście mojego posta.

Temat nadal otwarty a dotychczasowe rady są chyba dla inwalidów umysłowych :o

Z tego co widzę, to zaznaczyłeś wszystko na partycji D i otworzyłeś właściwości.

Zobaczyłeś, że “wszystko” zajmuje mniej niż jest zajętego miejsca na dysku.

Więc może wyjaśnij o co ci chodzi, bo na razie nie widzę żadnego problemu.

Zacytuję zatem sam siebie bo chyba trudno jest doczytać post do końca :?

A problem w tym, że brakuje mi ok. 2GB wolnego miejsce, które być powinno wolne. Nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło na tym zestawie sprzętowym. Może potrzebny jest jakiś “rozgarnięty” progs to skanowania i konserwowania dysku, ale wolałbym aby ktoś mi go polecił bo google nie jest jedyną słuszną wyrocznią.

Czekam na propozycje.

I zanim nie usunąłeś tego folderu, to rozmiar się zgadzał?

Wszyściutko się zgadzało przez ponad 5 lat. Jestem estetą więc dbam o porządek na partycjach, dbam o szczegóły podczas pracy z kompem. Jestem jedynym użytkownikiem tegoż PCta więc ingerencja osób trzecich nie wchodzi w rachubę.

Zrozumiałbym gdybym robił jakieś skomplikowane operacje, pracował na partycji systemowej. Próbował usuwać pliki systemowe. Nic z tych rzeczy. Po prostu po spakowaniu pewnych danych postanowiłem je usunąć. Pewnie nie zwróciłbym uwagi na ten problem gdyby nie fakt, że zależało mi na odzyskaniu tych 2Gb…

podziel sobie 48114643 na 1024 i potem jeszcze raz przez 1024… ile wychodzi?

clockwork , co to ma do rzeczy? :stuck_out_tongue:

wyjdzie, ze nie 2GB brakuje, a 3 az… 8)

Coś pomieszałeś clockwork.

Rzeczywiście brakuje 2GB. Sprawdzałeś czy nie ma żadnych plików systemowych na tej partycji, np. plik stroniowania?

Swoją drogą sprawdziłem w ten sposób swoje dyski. Na jednym brakuje 2GB, na drugim 1GB, a jak w na systemowym zaznaczyłem wszystko, to wyszło więcej 3 GB więcej niż jest zajętego miejsca. :o

Ja już się nie wypowiadam, bo nie mam pomysłu.

Myślę, że temat kwalifikuje się do zamknięcia ponieważ w grę wchodzą jakieś “siły nadprzyrodzone” :o

  • Wczoraj przed wyjściem do pracy okazało się, że cudownie powrócił 1 z 2 “GIGów” :o

Rozmawiałem w pracy z kolegą, który zna się na rzeczy i powiedział, że po tylu latach czas na FORMAT! !!

Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję =D

Może miał na myśli ponowną instalację Windowsa. W celu odzyskania jego świeżości. Temu jestem przeciwny.

Mój kolega, który komputer wykorzystuje tylko do internetu, muzyki, gier i filmów ma postawionego XP już 5 lat. W tym czasie jego komputer był wielokrotnie modyfikowany sprzętowo, a system działa jak marzenie.

Mój system na razie stoi 1,5 roku, ale też działa jak świeżo postawiony.

Dla jednego zagubionego gigabajta nie ma sensu formatować całej partycji.

  • nic z tych rzeczy. Jedyne co towarzyszyło temu “cudownemu objawieniu się” 1 Gb to kopiuj, wklej, usuń na innych plikach znajdujących się na tej partycji. Jak wcześniej wspomniałem, nie jest to partycja systemowa - służy do przechowywania filmów, aktualnych downloadów i danych do archiwizacji.
  • jak zrobię to się pochwalę czy pomogło :?
  • sprawdzenia i skanowania dokonywałem znanymi mi sposobami i nic. Jedynie Image Burner raportuje z tej partycji alerty podczas nagrywania dotyczące zawieszenia się aktywności dysku. Po kilku sekundach wraca aktywność dysku i kontynuuje nagrywanie. Płyta po wypaleniu przechodzi pomyślnie weryfikację, nie zawiera błędów CRC i nie posiada żadnych uszkodzeń mechanicznych.

  • Jeśli chodzi o zerowanie to słyszę po raz pierwszy. Poczytam o tym w necie.

  • jestem w trakcie lektury #-o

Dzięki za poświęcony czas, Paweł z Sandomingo