HDMI czy DVI-D?

Witam. Mam problem z doborem kabla karta graficzna-monitor.

Najpierw krótka specyfikacja sprzętu:

Monitor Gateway FPD2275W - 22"

Wejście DVI: Digital (DVI-D): 24-pin DVD-D (supports 480i, 480p, 720p and 1080p). Includes HDCP (High-Bandwidth Digital Content Protection)

Karta graficzna GeCube ATI Radeon HD2400Pro 256DDR2 64bit PCI-E DVI/HDMI (jeszcze nie kupiona)

Wejścia: DVI, D-Sub i HDMI

I teraz pytanie… jaki kabel dobrać, aby jakość obrazu była jak najlepsza?? Oczywiście D-Sub odpada. Zastanawiją mnie 2 opcje:

HDMI–>DVI LINK

DVI-D --> DVI-D LINK

Podejrzewam, że lepszą opcją będzie ta pierwsza. A jeżeli nie to jaki kabel DVI-DVI dobrać jeżeli monitor ma DVI-D a grafika DVI-I

Proszę podawać linki z Allegro w miarę możliwości.

Proszę expertów o jakieś sugestie… :slight_smile:

jak kupisz monitor to kabel już ci dorzucają…

Będzie gorsza z racji obniżenia częstotliwości na wejściu portu DVI

Będzie najlepsza

Czytamy posty… monitorek już mam a kabelek dostałem, ale D-Sub… rzadko kiedy dają DVI w prezencie

ale jakim kablem to podłączyć?? Monitor mam na DVI-D a grafikę na DVI-I a to chyba isę trochę różni :-x

Bierz DVI->DVI będzie działać. Tu masz więcej o DVI tutaj

Praktycznie jeden pies tylko trzeba zwrócić uwagę na PINy 18+1 Single link lub 24+1 Dual Link

A tu masz w skrócie:

Złącze DVI występuje w 3 wariantach:

DVI-I przesyła zarówno dane cyfrowe, jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można go połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej.

DVI-D przesyła natomiast tylko dane cyfrowe,

DVI-A - tylko analogowe.

i ostatnie pytania…

tutaj cycat z definicji

  1. brać single link czy dual link?? monitorek obsługuje rozdzielczość 1680x1050 więc chyba muszę brać podwójny (24+1) czy tak??

  2. czy taka karta pod pci-e do 160 zł będzie obsługiwała rozdzielczość równą monitorowi czyli 1680x1050??

Polecam kabel DVI - DVI.

Obraz jest bardzo dobry i cyfrowy, a kabel dość tani.

Na allegro widziałem taki kabel o długości 2 m za około 5,50 zł.