Help! - bios zglasza: hard drive may have virus

Z niewiadomych przyczyn padł mi system XP Media center zupełnie, po odzyskaniu danych z dysku twardego ( wyjęto go i podłączono do innego komputera) informatyk utworzył mi dwie partycje i oddał laptopa bym sama przeprowadziła z płyty recovery. Gdy wczesniej probował coś zrobić z systemem wyskoczyło mu Caution: hard disk may have a virus!. Gdy po powrocie do domu uruchomiłam komputer na czarnym tle znowu pojawił się ten tekst. Zrobiłam recovery, a potem już spod windows sformatowałam drugą partycję. Mimo to przy każdym uruchomieniu pojawia się na czarnym tle ta informacja. Muszę nacisną enter i dopiero wczytuje się windows. O co chodzi? Nie sądzę by wirus spowodował padnięcie windowsa ( raczej system mechanic ) a tym bardziej po formatowaniu nie powinno być żadnego wirusa. Versja Bioa v1.90 ( i nie mogę znaleźć tam żadnej opcji z “virus”

Proszę o pomoc- nie wiem co robić …

w którym momencie ?? startu biosu czy systemu ??

I podaj model płyty głównej. Jak -> link (zdjęcie nr 1 i ostatnie)

z treści postu można wywnioskować że to laptop :stuck_out_tongue:

Uwaga: twardy dysk może mieć wirusa. Tak brzmi komunikat w języku polskim. Zalecam zawieść laptop do serwisu i powiedzieć, że jest podejrzenie, że na dysku twardym znajduje się wirus i nie można uruchomić systemu. Poproś o przeskanowanie dobrym antywirusem.

ew. zlookaj w biosie…

wiem, że jest coś takiego jak Virus Warning/Virus protection

wyłącz to;)

Jeżeli to komputer typu desktop, podaj model płyty głównej, a jeśłi laptop - podaj producenta i model komputera.