Help! GeForce 6600 daje mi czarno-biały obraz na TV

Mam GeForce 6600 i po podłączeniu do TV daje mi czarno-biały obraz. Myślę, ze przyczyna tkwi w konfiguracji karty i mojej niewiedzy jak to zrobić poprawnie. system operacyjny na moim kompie to Win xp.Z góry dzięx za pomoc! Pozdro All! !!

Poczytaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 389#293389

Karta niby inna, ale jednak też geforce - a sam problem identyczny.

To co strumienianin + na 99% wystarczy zaopatrzyć się w przejściówkę na EURO. Sam się kiedyś borykałem z podobnym problemem. Winne było u mnie monochromatyczne wejście S-Video w telewizorze.

Mam ten sam problem co kolega i bynajmniej nie jest to wina źle skonfigurowanej karty. Przejściówke też mam i lipa niestety :P. Na TV Panasonic 29cali za nic w świecie nie da sie ustawić koloru. A na poczciwym złomie 21cali obraz jest czysty i ma piękne kolory. Więc o co tu chodzi ???

Z przejściówką, czy bez :?: A może i “z” i “bez” :?:

no właśnie …ja do karty dostałem przejściówkę s-video na euro.Mam panasońca 29" i on ma tam tylko kilka gniazd euro…więc co zrobić?

Spróbować podłączyć pod każde gniazdo po kolei i sprawdzić efekty… Aha… Bym zapomniał. Zanim podłaczysz, to odłącz od TV antenę telewizyjną… Bo to w ogóle ona może być także poniekąd winna… Sieje chol… równo…

juz patrzylem …kazde gniazdo z kolei bylo podłączone i tylko na jednym chwyta obraz z karty.Jeden z kolegów przesłał nam linka który prowadzi do wypowiedzi iz wina może leżeć po stronie przewodu.Zatem jutro przed pracą zaginam do media markt i wymienię przewód na inny czyli z s-video -euro na chinch-euro. Zobaczymy jaki będzie efekt.Pozdro All

Złączono Posta : 28.09.2005 (Sro) 0:55

sprawdzić wybrany system kodowania obrazu powinien być PAL B/G

  • jeśli system wybrany jest poprawnie prwadopodobnie nie posiadasz pełnego euro brak wejście bodaj że chrominancji musisz przełączyć karte graficzną by wysyłała sygnał nie jako s-video a composit, większość obecnie dostępnych kart posiada taką możliwość że po wyjściu sygnału s-video wysyła sygnał composite…ale gdzie to się przestawia hmmmm?

Właśnie o to chodzi że tak i tak jest piękny kolorek. S-video a Composit takie żółte :stuck_out_tongue: też nic to nie zmienia podłączałem już na wszystki sposoby nie ma koloru. Jeszcze pozostaje zrobić modulator i podłączyć pod głowicę TV ale to bez sensu moim zdaniem. Wina ewidentnie leży po stronie karty, wydawać by sie mogło że sygnał jest zbyt słaby aby uzyskać synchronizacje. Na nowych TV czasem pojawia sie kolor ale to są takie mignięcia co pare sekund. Jednym słowem beznadziejna sprawa. Kupie sobie Video sender na allegro chyba :stuck_out_tongue:

czesc,mam panasonica 29" i kompa podlaczonego do tv za pomoca s-video(tzn s-video w tv i na karcie) obraz jest kolorowy z lekkimi zakłóceniami,ale jak wyjme antene z tv to jest super! !!

Z tego co mi mówili w serwisie to gf mają czasami z tym problemy i wymieniają kartę ( ja miałem ten sam problem z gf fx5200). Tyle że u mnie czarno-biały był przez kabelek podłączony przez s-video natomiast przez chinche było ok.

A tak obok tematu to musze powiedszieć że ostatnio też miałem taki problem ze obraz był czarno-biały i troszeczkę skakał ale odkryłem że dziecko postawiło na kablu ważącą ok 0.5 kg zabawkę i to spowodowało zakłucenia :smiley: