HELP, nie mogę utworzyć sieci

tak jak w temacie…robiłem wszystko zgodnie z ta demonstracja ale działa mi sieć dalej w domu, POMOCY!!

wróżki mają swoje forum obok…

napisz konkrety bo inaczej dostaniesz równie konkretną odpowiedź : google.pl

no poprostu, cały czas pisze że kabel sieciowy jest odłączony… a jest podłączony, konfiguruje wszystko zgodnie z instrukcja i LIPA :frowning:

sprawdź inne kable , może te są uszkodzone , źle zarobione , zarobione ale przystosowane do łączenia PC-Router a nie PC-PC , może jest gdzieś zgnieciony… szukaj uszkodzeń mechanicznych i błędów w sprzęcie…

może masz kabel źle scrossowany? sprawdź kabel u kogoś, komu działa sieć w domu.

hmm…może macie racje tylko jak wpisywałem adresy IP w drugim już kompie i klikłem na maskę podsieci to automatycznie już wyskoczyło 255.255.255.0 tak jak ustawiłem w pierwszym kompie… więc kable chyba działają???

podaj dokładną konfigurację obu kompów jaką wpisałeś, demonstracje teoretyczne są dobre dla uczniów. Kabel masz oryginalny zakupiony cross czy sam to robiłeś?

więc, kompy są idnetyczne, takie same parametry… kabel facet robił w sklepie komputerowym.

a konf. sieci jest taka sama jak na demonstracji. a nazwa grupy roboczej to MOJE, taka sama na obydwu kompach

napisz po kolei; IP. Maska, nazwa grupy,nazwy komputerów, udostępniłeś pliki i foldery na obu, jakie karty sieciowe zintegrowanw czy na PCI itd.

IP : komp a 192.168.0.1

komp b 192.168.0.2

maska taka sama na obu kompach czyli: 255.255.255.0

nazwa grupy: DOM

nazwa komputerów: komp a Piotrek / komp b - KAMIL

karty sieciowe zontegrowane na płycie (płyta głowna ASUS m2n4 SLI)

karta sieciowa zintegrowana: NVIDIA nForce Networking Controller

konfiguracja poprawna, spinguj kompy nawzajem / ping 192.168.0.1 z drugiego i vice versa / i zobacz czy się widzą.

no więc tak…na początku były 4 komunikaty iż UPŁYNĄŁ CZAS ŻĄDANIA

a potem takie coś:

pakiety; wysłane:= 4, odebrane= 0 , stracone =4, utracone=4 (100%straty)

i co z tym może być??

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 22:18

a na drugim kompie jest to samo tylko pisze: Host docelowy jest nieosiągalny. i te same dane

po prostu nie ma komunikacji między komputerami, sprawdź w menedrzeże urządzeń czy z sieciówkami wszystko w porządku / czy są wykryte, nie ma żadnych konfliktów itp / i chyba kabel do reklamacji, najlepiej zanieś do sklepu gdzie kupowaleś i niech jeszcze raz sprawadzą. A sterowniki do płyt głównych zainstalowaleś?, czasem ich brak jest przyczyną niedziałania kart. Możesz spróbować jeszcze podmienić adresy IP na 192.168.1.1 i 192.168.1.2 i spingować lokalny komputer poleceniem ping 127.0.0.1 lub ping localhost, to polecenie sprawdza, aczkolwiek nie na 100% czy sieciówka jest dobra, powinieneś mieć czas ponizej 1 ms.

Kolego kabla scrosowanego nie stosuje się do połączeń pomiędzy komputerami w sieci.

fiesta ale do połączenia dwóch kompów bez pośrednictwa innych urządzeń stosujemy tylko kabel skrosowany, tu nie chodzi o sieć prze router czy switcha gdzie stosujemy zwykłą skrętkę.