HELP, nie mogę utworzyć sieci

(Ssttiifflleerr) #1

tak jak w temacie.....robiłem wszystko zgodnie z ta demonstracja ale działa mi sieć dalej w domu, POMOCY!!

(Lazowski) #2

wróżki mają swoje forum obok...

napisz konkrety bo inaczej dostaniesz równie konkretną odpowiedź : google.pl

(Ssttiifflleerr) #3

no poprostu, cały czas pisze że kabel sieciowy jest odłączony.... a jest podłączony, konfiguruje wszystko zgodnie z instrukcja i LIPA :frowning:

(Lazowski) #4

sprawdź inne kable , może te są uszkodzone , źle zarobione , zarobione ale przystosowane do łączenia PC-Router a nie PC-PC , może jest gdzieś zgnieciony.. szukaj uszkodzeń mechanicznych i błędów w sprzęcie..

(Ktrojanek) #5

może masz kabel źle scrossowany? sprawdź kabel u kogoś, komu działa sieć w domu.

(Ssttiifflleerr) #6

hmm.....może macie racje tylko jak wpisywałem adresy IP w drugim już kompie i klikłem na maskę podsieci to automatycznie już wyskoczyło 255.255.255.0 tak jak ustawiłem w pierwszym kompie..... więc kable chyba działają????

(Ferdek31) #7

podaj dokładną konfigurację obu kompów jaką wpisałeś, demonstracje teoretyczne są dobre dla uczniów. Kabel masz oryginalny zakupiony cross czy sam to robiłeś?

(Ssttiifflleerr) #8

więc, kompy są idnetyczne, takie same parametry..... kabel facet robił w sklepie komputerowym.

a konf. sieci jest taka sama jak na demonstracji. a nazwa grupy roboczej to MOJE, taka sama na obydwu kompach

(Ferdek31) #9

napisz po kolei; IP. Maska, nazwa grupy,nazwy komputerów, udostępniłeś pliki i foldery na obu, jakie karty sieciowe zintegrowanw czy na PCI itd.

(Ssttiifflleerr) #10

IP : komp a 192.168.0.1

komp b 192.168.0.2

maska taka sama na obu kompach czyli: 255.255.255.0

nazwa grupy: DOM

nazwa komputerów: komp a Piotrek / komp b - KAMIL

karty sieciowe zontegrowane na płycie (płyta głowna ASUS m2n4 SLI)

karta sieciowa zintegrowana: NVIDIA nForce Networking Controller

(Ferdek31) #11

konfiguracja poprawna, spinguj kompy nawzajem / ping 192.168.0.1 z drugiego i vice versa / i zobacz czy się widzą.

(Ssttiifflleerr) #12

no więc tak.....na początku były 4 komunikaty iż UPŁYNĄŁ CZAS ŻĄDANIA

a potem takie coś:

pakiety; wysłane:= 4, odebrane= 0 , stracone =4, utracone=4 (100%straty)

i co z tym może być??

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 22:18

a na drugim kompie jest to samo tylko pisze: Host docelowy jest nieosiągalny. i te same dane

(Ferdek31) #13

po prostu nie ma komunikacji między komputerami, sprawdź w menedrzeże urządzeń czy z sieciówkami wszystko w porządku / czy są wykryte, nie ma żadnych konfliktów itp / i chyba kabel do reklamacji, najlepiej zanieś do sklepu gdzie kupowaleś i niech jeszcze raz sprawadzą. A sterowniki do płyt głównych zainstalowaleś?, czasem ich brak jest przyczyną niedziałania kart. Możesz spróbować jeszcze podmienić adresy IP na 192.168.1.1 i 192.168.1.2 i spingować lokalny komputer poleceniem ping 127.0.0.1 lub ping localhost, to polecenie sprawdza, aczkolwiek nie na 100% czy sieciówka jest dobra, powinieneś mieć czas ponizej 1 ms.

(fiesta) #14

Kolego kabla scrosowanego nie stosuje się do połączeń pomiędzy komputerami w sieci.

8)

(Ferdek31) #15

fiesta ale do połączenia dwóch kompów bez pośrednictwa innych urządzeń stosujemy tylko kabel skrosowany, tu nie chodzi o sieć prze router czy switcha gdzie stosujemy zwykłą skrętkę.