Help ! Pulpit

(Kk9m15) #1

No ladnie .. Podczas reinstalacji WIN XP "zniknela" mi z paska na dole ikona "pokaz pulpit" Szukalem dzis mozliwosci jej przywrocenia na poprzednie miejsce trafilem wlasnie nie pamietam do jakiego folderu i probowalem zamiast robiac przed tym skrot "sciagnac" ja na pasek tak jak to robilem wiele razy i utworzyc skrot .. Ale folder mi sie zamknal i pokazal sie wlasnie ekran z pulpitem ... :slight_smile: ... Na pasku nie dalo sie zrobic skrotu i "upuscilem ja" na pulpit .. To tak pokretnie brzmi ale jak sie wczytac .. czyli mam nie skrot tylko ikone pulpitu na pulpicie. Nie pamietam skad ja "wygarnelem" .. Spodziewajac sie ewentualnych klopotow przy restarcie chcialem zrobic przywrocenie z opcji Powroc do punktu przywracania: ... Wchodze tam a tam nie ma zadnego punktu przywrocenia !!

(Fastgold) #2

Co do ikony pokaz pulpit, to wpisz w notatniku:

[shell]

Command=2

IconFile=explorer.exe,3

[Taskbar]

Command=ToggleDesktop

i zapisz jako pulpit.scf

(Kk9m15) #3

Sluchaj z tym sobie poradzilem .. Dowcip polegal na tym ze nie mialem wlaczonej opcji "Pokaz pasek Szybkiego uruchamiania" we "Wlasciwosciach paska zadan i menu START" .. Odnalazlem to i zrobilem skrot na pasek - pokazal sie - bo tylko w taki sposob te skroty mozna zrobic ... Ale zrobilem to przeciagajac ikone pulpitu z PULPITU .... ktory jak pisalem tu sie znalazl Tylko bol polega na tym ze nie jestem pewien czy "wyrywajac" ta ikone z jakiegos tam folderu nie przenioslem na pulpit jakis zapisow programowych ktore podczas ponownego zaladowania systemu nie odnajda ich w odpowiednim miejscu .. Tu sie nie znam jestem laikiem programowym ... dzieki Ci za odpowiedz .. Moze jescze cos podpowiesz .. Strach d** sciska sie restartowac ...