Hi-Speed USB 2.0 problem z pendrivem

witam mam problem z moim pendrivem, otóż problem polega na tym że jak podłączem pendrive to wyskakuje mi to: urządzenie USB może działać szybciej, jeśli podłączysz je do portu Hi-Speed USB 2.0.

my.php?image=problemd.png

Kiedyś takiego problemu nie miałem na miom kompie. Podłanczałem też inne urządzenia USB i one poprawie działają.

To nie jest problem. Czy masz dodatkowy kontroler USB? Najczęściej podłączony do złącza PCI

ten komunikat pojawia się gdy do portu USB 1.0 wkładasz urządzenie USB 2.0. być może masz stary komp, który nie posiada portów USB w wersji 2.0 lub nie masz zainstalowanego Service Packa 2 (jeśli twój system to win xp)

ewentualnie wymagana jest instalacja sterowników do chipsetu (mostka południowego).

Tak tylko jak podłącze np. Mp3 albo innego pendrive to normalnie działają. Sprawdzałem mojego pendrive na laptopie od taty( zakupiony w tym roku ) i wyskakuje ten sam błąd :? . Może coś z pendrivem jest nie tak ??

jaki pendrive?

Kingston 1Gb taki jak tu http://www.allegro.pl/item619503315_pendrive_kingston_dti_datatraveler_1_gb_gdynia_2.html

Mój kumpel ma identyczny i nie ma takiego problemu. Podłączasz go do USB 1.0/1.1, czy do 2.0, tak jak mówił o tym DziosZu??

Może tak: Wsadzasz do portu USB na panelu przednim, płyty głównej, czy do dodatkowych portów/kontrolera USB na złączu PCI?

Podaj nazwę płyty/kontrolera, jeśli to tam podłączasz…

Moja płyta główna to Asus A7N8X-X

Podłanczam go do USB 2.0

Gdziekolwiek nie wsadze tego pendrive wyskakuje ciągle to samo, ale jak np. włoże bluetootha do tego samego portu to normalnie działa, nawet jeśli włoże innego pendrive to one działają, tylko ten mój nie działa :frowning:

a masz problem z odczytem danych z tego pendriva?

Nie tylko się wolno wszystko przesyła np. piosenki mp3 100MB przesyłają się około 3 minut :frowning: a jak włoże innego pendriva to 100MB przesyła się 20-25 sekund.

podaj dokładny model płyty głównej

to znaczy ja ci powiem tak mam tez kolka rodzajów pendrivów w postacie mp3 mp4 kingstony itp. i zapewno chodzi tu o to ze masz pendriva z wmontowanym USB 1.0 lub 1.1 a w kompie masz 2.0 i ten pendrive ni moze w pełni współpracować bo mają inne wersje USB a pozostałe przenośniki mp3 masz z USB 2.0 i działaja bez takich komunikatów i urządzenie działa poprawnie i szybko sam mam taki przykład gdzie mam mp4 1gb i przesył danych idzie bardzo wolno i mam inna mp3 (lepszy model) idzie przesył danych idzie bardzo szybko

PS to nie jest zaden problem nie masz się czym przejmowac trochę dłużej sie przesyła ale działa jeśli masz nowszego kompa sprubuj na starszych kompach cos poprzesyłac lub na odwrót. :slight_smile:

(sorki za błędy ort. )