Hibernacja w Xp Sp3 inna niż Sp2?


(sebool12) #1

Witam

Otóż mam następujący problem z hibernacją. Już od jakiegoś czasu nie używałem hibernacji, ostatni raz używałem tej funkcji na sp2 i hibernacja polegała na prawie wyłączeniu kompa tzn. przy komputerze mrugała zielona dioda i nic więcej w komputerze nie działało, wystarczyło tylko, że nacisnę jakiś klawisz i komputer po kilku sekundach był gotowy do pracy. Teraz gdy używam sp3 komputer po prostu się wyłącza, ale i tak można go uruchomić za pomocą obojętnie jakiegoś klawisza lecz problem polega na tym, że gdy wciskam obojętnie jakiś klawisz komputer zaczyna się włączać tak jak bym wcześniej nie użył funkcji hibernacji i wyskakuje przywracanie, które się zawiesza lub trwa 2x dłużej niż normalny start komputera :x . Nie wiem czy to wina SP3, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi. Czy da się jakoś przywrócić wcześniejszą hibernacje??

Pozdrawiam

sebool12


(Kamil321) #2

Hibernacja to zapisanie stanu komputera na dysk twardy i WYŁĄCZENIE go. Przywrócenie z hibernacji przywraca dane zapisane na dysku do innych podzespołów.

Wydaje mi się, że na SP2 używałeś nie hibernacji, ale stanu wstrzymania. On przełącza komputer w stan niskiego poboru mocy (i tak ciągnie trochę prądu) i przez to można go włączyć w kilka sekund.