HiddenObject.Multi.Generic - Jak się pozbyć?!

Dziś postanowiłem sobie przeczyścić kompa, odpaliłem CCleanera, Odkurzacza, kilka innych programów od registrów itp. oraz włączyłem pełne skanowanie Kaspersky’m.

Kaspersky przez 10 minut powiadamiał mnie o HiddenObject.Multi.Generic - nazbierało się aż 2975 takich plików! Nie mam pojęcia jak je usunąć, Kaspersky je tylko wykrył, nic nie pytał o usunięcie, ani się ich nie pozbył.

Wiem, że mają 2 foldery na dysku C:\ i tam się prawdopodobnie powielają. Nazwy folderów to coś typu: asgaierganlfdhagZzzz.zzz.zz…zzz.zzz…zzz

Charakterystyczne jest te “zzzzz…zzz.”.

Pliki są tak samo ponazywane.

Zzz.zzz.zzz.zzz

Zzz…zzz.zzz.zzz

Zzz…zzz.zzz.zzz

Zzz.zzz…zzz.zzz

Aż tak w nieskończoność.

Wie ktoś jak się pozbyć takiej infekcji?

Ps. Już te foldery i pliki nie są na C:, pewnie się gdzieś przeniosły.

Sprawdziłem to WinRAR’em (pokazuje ukryte foldery i pliki).

Kaspersky jest standardowo ustawiony na automatyczne podejmowanie decyzji odnośnie infekcji.

Tak więc nie pytał się ciebie tylko pliki usunął lub umieścił w kwarantannie.

Tyle, że jak mi wykrywa wirusy w różnych grach (np. w CS) to pyta się: Usunąć, kwarantanna, pominąć.

Dziwne, że na Ubuntu system chodzi niemalże bez ścięcia, a gry przez WINE osiągają więcej nawet 1/3 FPS niż na Windowsie.

Przeskanuję jeszcze raz i spróbuję usunąć ręcznie jak wykryje, ale to za jakiś czas.

Poza tym z moim marnym procesorem AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+, to skanowanie zajmie mi 4 godziny, jak nie i 10. :?