HiP h0p - muza/kultura/styl

=D> =D>

o to chodzi… nie dajmy się ogłupić komercji :lol:

Że jakiś styl muzyki wam się nie podoba to nie znaczy że innym się też nie podoba :evil: Ja np. lubię Meza i Donia więc przystopujcie trochę i nie wymyślajcie coraz to gorszych obelg na temat tych wykonawców, bo to tylko wasz punktl widzenia :evil: :twisted:

No dobrze bażant, ale HH teraz sie zamienil w Komercje - czy myslisz ze zwyklemu “Hiphopowcowi” starczyloby kasy na “tanczace tyleczki” w teledysku ? Chyba raczej nie. Ogólnie muzyka jest komercją… choc są wyjątki…

Ten żart ci wyszedł :smiley:

o ile to miał być zart :?

a z hh to PFK, K44, K.A.S.T.A., OSTR, Grammatik, Łona (te teksty rulezują), Fenomen, WWO.

Ja słucham, nie oglądam teledysków :stuck_out_tongue: I się zgodzę z tym, że te niektóre teledyski to przesada, schodzą na psy, komercha totalna. Ale to samo można powiedzieć z Rockiem, Metalem… :lol:

ej ziomuś wiesz co to jest hip-hop??

Hip-hop jest kultura na ktora sklada sie: Rap, grafiti, break dance (niektorzy dokladaja tu jeszcze sporty deskorolkowe itp.)

Jazda na desce, spodnie w kroku, bluza z kapturem i odlotowa komóra to dla mnie hip-hop :smiley: :smiley: :lol:

oo widze znawcy się znaleźli;] Jak to powiedział kiedyś wielki KRS One “Hip-Hop to jest to czym żyje,a rap tp jest to co robie”

Z HH jestem związany juz od 1993 tam sięgają moje początki.

Nie powiem czego słucham a wymienie moich ulubionych raperów:

-S2

-Te Tris

-Jimson

-Jinx

-PRZ

-Reno

-Pierrot

-Fokus

Underground jedyny prawdziwy HH bez FKS oczywiście pozdrawiam i strzeżcie się szitu typu Asceto…mezo,liber 18cwel itp

troche w tym prawdy jest :wink:

troche?

Istnieja sklady ktore wydaja plyty “na legalu” i te plyty sa dobre. Grammatik, Pezet, PIH, POKAHONTAZ ( z tak uwielbianym przez ciebie Fksem) wydaja naprawde /cenzura/ znowu mnie ocenzuruja :evil: )

Co do nielegali… każdy stara sie wyjsc z podziemia

Ja słucham HH ale tego ambitnego czyli np. WWO, ZIP Skład, Grammatik, Fenomen, O.S.T.R. Pokahontaz, Paktofonika, WNB. To jest prawdziwy HH, z jakimś przekazem a nie piosenki o ciagłym imprezowaniu. Co do takich raperów jak Mezo czy grupa Jeden Osiem L nic nie mam. Jestem dość tolerancyjny :smiley: Mają oni jakiś swój styl. Jak komuś się niepodoba to niech tego nie słucha,a nie od razu mieszać z błotem :? Ja osobiście ich nie słucham ale jak ktoś chce to przecież jego wybór !

Ja metal metal metal i jeszcze raz metal

Hip-hop Polski od kilku lat idzie na dno. Pamietam jak jeszcze z 9 lat temu w radiu leciał tylko POP. Wtedy tez poraz pierwszy słyszałem muze K44. To był chyba prawdziwy Polski HH. A teraz jak słysze kilka razy piosenke Libera czy Donia na Vivie to mi ona sie nudzi. Nie ma to jak ROCK! !!

Zip Skład i rap z przekazem bleee daj spokój,jeśli chcecie wrzuce wam pare ambitnych linków z podziemia to jest legalne sami autorzy pozwalają na rozdawanie linków chcecie?

Grammatik, Pezet, POKAHONTAZ,KASTA,Fenomen,OSTR dla nich też mam szacunek i dla paru innych

Ja mam styczność z HH tylko wtedy gdy jadę na wyścig klubowym busem. Ale tej muzyki nie da się słuchać! (ja nie potrafię) . Lubię rocka najbardziej progresive rock (po pol rock psychodeliczny) np. Pink Floyd, Yes i.t.p. i.t.d.

ja słucham prawie tylko hh :smiley: bardzo lubie ten styl

ja osobiście lubię takich wykonawców jak:

-Mezo

-Ascetoholix

-52 Dębiec

-Onar

-Fu i Olsen

-Peja

-Numer Raz

-O.s.t.r

-pcp

-jeden osiem l

-pezet

-morwa

-doniu

-endefis

bez obrazy dla kogokolwiek ale same te “nazwy” doprowadzają mnie do śmiechu :hahaha:

chociaż sam słucham Screaming Trees :-k :smiley:

umnie podział taki:

  1. pfk, molesta, wwo, wzgórze yp3, fenomen, karamba, gramatik …

  2. djbuhh, 52d, borixon, mor.wa, ostr, tede, doniu …

  3. 18l, asc, peja, mezo …

btw: ktoś pisał, ze kultura HH to rap, break dance, graffti, noi wsumie dośC ważny element hh :] c-HWDP

Gdy powidzialem kumplowi o tej dyskusji powiedzial zebym napisal ze ważnym elementem kulutry hiphopowej jest jaranie trawy