HIS HD 4830 - ściny w grach - nowe chłodzenie?

(Miniuwa) #1

Witam.

Gdy gram w GTA IV, to po jakiś 15 minutach gra zaczyna się coraz bardziej ścinać (tzn animacja na ułamek sekundy się zatrzymuje i startuje). Więc wyłączyłem grę, i włączyłem po 10 minutach i było dobrze, i znowu po 15 min. grania to samo. Robiłem formata, reinstalowałem grę i nie pomagało. Na innych grach typu Crysis nie jest inaczej. Więc podejrzewam, że chłodzenie nie wyrabia, a pamięci rzekomo mają 100 st. podczas gdy miernik pokazuje 40. Rdzeń ma 70 st. w stresie. Chcę kupić to chłodzenie:

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,54836/

Plus jeszcze do tego albo jeden wiatrak 120mm albo dwa 80mm.

Czy ktoś miał to chłodzenie i czy wie o ile spadłaby temperatura na karcie? A może macie inne propozycje co do przyczyny takiego zachowania(wszyscy znamy GTA IV pod względem optymalizacji...)?

(Krispal) #2

jak dlugo masz te karte? ,może wystarczy dobrze przedmuchać lub wyczyscić radiator karty lub masz fatalne chłodzenie w obudowie,bo nie sadze żeby konieczne była wymiana coolera

(Miniuwa) #3

2 miesiące :smiley:

Mam 1x80mm z przodu na wwiew, 2x80mm z boku obudowy (na wysokości procka i grafiki) na wwiew, 1x120mm zmiennoobrotowy CoolerMaster z tyłu na wywiew + jeszcze może coś daje 120mm w zasiłce. :smiley:

Karta nie była podkręcana i nie jest, może też wynikać to z optymalizacji GTA IV, czujnik na pamięciach może jest kopnięty, skoro pokazuje 59 st. w IDLE a w stress 100 st...

(Tomek G15002900) #4

Raczej czujnik jest ok bo wczoraj doszedłem do 111 stopni na pamięciach grająć kilka godzin. Moja karta to Asus Radeon 4830 i z tego co zauważyłem mam podobny problem. Kiedy gram troche dłużej w Wiedźmina obraz zaczyna szarpać mimo to, że Fraps wyświetla ponad 30 klatek. Zastanawiam się czego to wina? :expressionless: