HIS HD 4830 - ściny w grach - nowe chłodzenie?

Witam.

Gdy gram w GTA IV, to po jakiś 15 minutach gra zaczyna się coraz bardziej ścinać (tzn animacja na ułamek sekundy się zatrzymuje i startuje). Więc wyłączyłem grę, i włączyłem po 10 minutach i było dobrze, i znowu po 15 min. grania to samo. Robiłem formata, reinstalowałem grę i nie pomagało. Na innych grach typu Crysis nie jest inaczej. Więc podejrzewam, że chłodzenie nie wyrabia, a pamięci rzekomo mają 100 st. podczas gdy miernik pokazuje 40. Rdzeń ma 70 st. w stresie. Chcę kupić to chłodzenie:

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,54836/

Plus jeszcze do tego albo jeden wiatrak 120mm albo dwa 80mm.

Czy ktoś miał to chłodzenie i czy wie o ile spadłaby temperatura na karcie? A może macie inne propozycje co do przyczyny takiego zachowania(wszyscy znamy GTA IV pod względem optymalizacji…)?

jak dlugo masz te karte? ,może wystarczy dobrze przedmuchać lub wyczyscić radiator karty lub masz fatalne chłodzenie w obudowie,bo nie sadze żeby konieczne była wymiana coolera

2 miesiące :smiley:

Mam 1x80mm z przodu na wwiew, 2x80mm z boku obudowy (na wysokości procka i grafiki) na wwiew, 1x120mm zmiennoobrotowy CoolerMaster z tyłu na wywiew + jeszcze może coś daje 120mm w zasiłce. :smiley:

Karta nie była podkręcana i nie jest, może też wynikać to z optymalizacji GTA IV, czujnik na pamięciach może jest kopnięty, skoro pokazuje 59 st. w IDLE a w stress 100 st…

Raczej czujnik jest ok bo wczoraj doszedłem do 111 stopni na pamięciach grająć kilka godzin. Moja karta to Asus Radeon 4830 i z tego co zauważyłem mam podobny problem. Kiedy gram troche dłużej w Wiedźmina obraz zaczyna szarpać mimo to, że Fraps wyświetla ponad 30 klatek. Zastanawiam się czego to wina? :expressionless: