HIS HD4890 a zwiększenie obrotów wentylatora

jestem świeżym posiadaczem HIS’a 4890.

I mam pytanie odnośnie tego czemu nie pokazuje mi w CCC obrotów wentylatora, również regulacja manualna nie działa.

Wentyl widać i słychać że kręci się tak samo czy dam na 100 % czy na 20 %.

Tak samo jest na sterownikach oryginalnych z płyty, jak i na 10.4 czy 10.5

Kłódki również nie mogę przyblokować, ani nic, jest jak teraz nawet po jej naciśnięciu

bo ta karta ma zmodyfikowane chłodzenie i nie ma możliwości kontroli obrotów wentyla.

Mało kiedy HIS udostępnia w swoich kartach możliwość regulacji obrotów,to się tyczy od serii X1600/X1900 aż do dziś ,więc i w twojej karcie też tego nie ma.

A gdybym wgrał zmodyfikowany bios od Asusa ?

Na karcie Asusa wszystko jest ok…

Może by ci się udało,ale bios ma w sobie dużo więcej informacji niż ci się wydaje,znajduje się ilość pinów chipsetu,ilość zamontowanej pamięci i wiele wiele innych,dokładności danych muszą być zachowane co do jednej wartości,nie tylko znajdują się tam informacje jakie są zegary,osobiście nie polecam tej czynności bo jeśli ci się nie uda karta staje się bezwartościową ceglanką i tracisz także gwarancje,może jest możliwość takiego czegoś,ale po drugie sam program aktualizujący by ci tego zabronił ,wskazał że dokładność danych się nie zgadza a robienie tego na siłe skończyło by się tym że karta już by się więcej nie odpaliła.

Usuń stare sterowniki i wszystkie pozostałości programem Driver Cleaner Pro. Następnie uruchom ponownie komputer, pobierz i zainstaluj Catalysty 10.5 wgraj je i uruchom ponownie kompa i sprawdź czy wtedy wszystko działa. Oczywiście odblokuj Overdrive.

HIS nie HIS musi działać wentyl.

Wentyl przecież działa … :?

Nie działa bo na screenie jest 0%.

Też tak miałem, pomogło to co napisałem.

Czasem tak się dzieje jak się wrzuca nowe sterowniki nie usuwając starych przy zmianie grafiki.

Nie działa, tak? Prędzej regulacja obrotów nie działa…

No cały czas mowa jak byk o regulacji.

A czy wentyl kręci się na 100 czy 20 to ogromna różnica w wydajności.

To następnym razem się sprecyzuj, jeśli mówisz o regulacji, bo napisałeś:

Dobra, koniec OT. Nie chcę się kłócić :slight_smile:

Pozdrawiam!

Bo piszesz o czymś a nie wiesz o czym.

Chodzi tu od początku że wentyl wg ustawień sterownika się nie kręci tylko kręci się na takich obrotach jakie daje bios karty.

dziekuje !!

usunalem wszystko tym programem ktory podales usuwajac pierw sterowniki z dodaj usun programy !!

wszystko dziala jak trzeba !